Panorama. Pajūryje siaučia audra: patvino dalis gatvių, lūžta medžiai (su vertimu į gestų k.)

LRT Plius

2021.08.18 23:59

Lietuvos pasieniečiams užfiksavus incidentą, kai į šalies teritoriją neteisėtai įžengė 12 Baltarusijos pareigūnų, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tai pavadino įtampos pasienyje eskalacija.

Lenkija uždarė pasienį su Baltarusija ir ten dislokavo šimtus savo karių. Taip Varšuva ginasi nuo migrantų antplūdžio iš Baltarusijos.

Migrantų krizė, su kuria susiduria Lietuva, šiandien Briuselio akiratyje. Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai pasmerkė Baltarusijos veiksmus migrantus naudoti politiniais tikslais.

Afganistano Džalalabado mieste surengta pirma pasipriešinimo Talibano režimui akcija, mažiausiai trys žmonės žuvo, kai talibai ėmė šaudyti, nors žada taikytis, nekerštauti ir leisti moterims dirbti.

Afganistane šiuo metu yra du lietuviai, norintys grįžti. Užsienio reikalų ministerija tvirtina dedanti visas pastangas juos grąžinti.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienio ruožo gyventojai sako turintys informacijos, kur kreiptis sutikus kaime ar miške vaikščiojančius migrantus.

Nuo rugsėjo 13 d. važiuoti tarpmiestiniais autobusais bus galima tik turint galimybių pasą.

Šiandien Vatikano išplatintame Popiežiaus kreipimęsi, Katalikų bažnyčios vadovas ragina skiepytis nuo COVID-19 „dėl geresnės ateities“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žada didinti globos išmokų dydį.

Ikiteisminiame tyrime dėl riaušių prie Seimo organizavimo, įtariamųjų padaugėjo iki 29-ių.

Pajūryje iki 27 m/s įsisiautėjęs vėjas sukėlė specialiąsias tarnybas.

Vilniuje, dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ atidaryta primiršto Lietuvoje dailininko Alberto Vesčiūno paroda, skirta jo gimimo 100-mečiui.

Vilniuje įsikūrusi galerija „Meno niša“ atidarė naująjį parodų sezoną ir kviečia į debiutinę Pauliaus Makausko fotografijų parodą „Naujos jūros“.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau