Savaitė. Organizatoriai tie patys, kaip ir „Šeimų maršo“, o mitingai – atskiri: ką apie antradienio įvykius sako ekspertai?

„Savaitėje“ – daugiau kaip trisdešimties metų patirtį žurnalistikoje turintis Rolandas Barysas. Dabar redaktorius „Verslo žiniose“, laikraštyje, kurio kontrolinį akcijų paketą valdo beveik dvidešimtyje pasaulio valstybių šalių veikianti Švedijos bendrovė, žiniasklaidoje veikianti daugiau kaip keturiasdešimt metų.

Antradienį prie Seimo vyko nemažo susidomėjimo sulaukęs mitingas. Mitinguotojai reikalavo Vyriausybės ir Seimo atsistatydinimo, žadėjo atgaivinti Lukiškių kalėjimą. O jų organizatoriai ir nemaža dalis palaikančiųjų šiandien sako, kad riaušes organizavo provokatoriai, policija esą, žinojo, kada jos prasidės ir gal net pati prisidėjo organizuojant dalykus, per kuriuos buvo sužeisti pareigūnai.

Pirmadienį Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės Klimato Kaitos Komisijos paskelbta ataskaita išsklaidė bet kokias abejones: žmogaus veikla daro įtaką klimato kaitai. Tokią išvadą padarė 230 pasaulio mokslininkų, o ataskaitos santrauką politikams patvirtino delegatai iš 195 valstybių.

Lenkijos Seime šią savaitę priimtos Nacionalinio Televizijos ir Radijo įstatymo pataisos, kad bendrovės ne iš Europos Sąjungos negalėtų įsigyti šalyje žiniasklaidos priemonių, faktiškai nukreiptos prieš nepriklausomą TVN ir jos savininkę „Discovery“.

Praėjus metams po prezidento rinkimų Baltarusijoje, vakarai šalies režimui smogia ribojimais. Sankcijas išplėtė Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė, Kanada.

Seksualinio priekabiavimo skandalas Jungtinės Valstijose iš posto išvertė Niujorko valstijos gubernatorių.

Visuomenės aktualijų programa.

Ved. Rita Miliūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau