Laba diena, Lietuva. Ar lietuviams trūksta protestų kultūros?

Saudargas apie vykusias riaušes: kažkas nenori, kad Lietuva pastatytų sieną. Galimai jas rengė ginantys kontrabandos interesus

Parlamentui renkantis į neeilinę sesiją dėl migracijos krizės, prie Seimo vakar surengta protesto akcija, kuri virto į viešus politikų užgauliojimus, psichologinį smurtą prieš juos, o dar vėliau įtampa pasiekė karščiausią tašką – aršiausi protestuotojai susirėmė su pareigūnais, svaidė į juos akmenis, butelius. Įvykių atomazga užvirė apie 2 valandą nakties. Apie visa tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas parlamentaras Paulius Saudargas.

Kernagis apie bandymą palikti Seimą su sūnumi: prie Seimo buvo ne protestuotojai, o riaušininkai

Parlamentui renkantis į neeilinę sesiją dėl migracijos krizės, prie Seimo vakar surengta protesto akcija, kuri virto į viešus politikų užgauliojimus, psichologinį smurtą prieš juos, o dar vėliau įtampa pasiekė karščiausią tašką – aršiausi protestuotojai susirėmė su pareigūnais, svaidė į juos akmenis, butelius. Įvykių atomazga užvirė apie 2 valandą nakties. Savo patirtimis, bandydami palikti Seimo rūmus, dalinasi Socialdemokratų frakcijos narė Dovilė Šakalienė ir TS-LKD frakcijos narys Vytautas Kernagis.

Sociologė apie protestus ir juose girdimą neapykantos kalbą: patyčios, kurias patyrė Seimo nariai, norimų problemų neišspręs

Kokia riba yra tarp protestų ir riaušininkų? Šią temą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamos Lietuvoje gyvenanti prancūzė Marielle Vitureau ir sociologė, VU docentė Rūta Žiliukaitė.

Vyriausybė sprendžia, kaip lengvinti galimybių paso išdavimą: gali pasitelkti paštą, svarsto apie specialių Registrų centro padalinių sukūrimą

Rugpjūčio 11 dieną Vyriausybė priėmė sprendimą dėl galimybių paso neturinčių asmenų veiklų ribojimo. Neturintys galimybių paso galės lankytis muziejų ekspozicijose ir parodose bei bibliotekose, kai norima atsiimti ar grąžinti knygas. Tačiau dalyvavimas renginiuose bus ribojamas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėjas Karolis Žiemaitis.

Lenkija – ties politinės krizės riba: premjerui atleidus vieną savo pavaduotojų, ėmė byrėti valdančioji koalicija

Lenkijos dešiniojo sparno valdančioji koalicija antradienį ėmė byrėti, premjerui Mateuszui Morawieckiui atleidus iš savo pavaduotojų vienos jaunesniosios partnerės lyderį. Situacija domėjosi ir pasakoja LRT užsienio redaktorius Tadas Paškevičius.

Iš kaimo trobos – ant mados podiumų: dirndlis – liaudiškas drabužis, kuriuo didžiuojasi austrai

Per mados istoriją ne vienas liaudiškas drabužis iš kaimo trobos nukeliavo ant aukštosios mados podiumų. Ne išimtis ir Alpių šalyse – Austrijoje ir Bavarijoje – moterų dėvimas dirndlis – keturių dalių drabužis, kuriuo moterys mėgsta puoštis ir dabar per didžiausias šventes. Austrijoje veikia paroda apie šio drabužio, vadinamo sunkiai lietuviui ištariamu vardu, istoriją.

Dzūkijos audėjos džiaugiasi, kad dar yra besidominčių nykstančiu amatu: galime pamokyti to, ką išlaikėme

Dzūkijos audėjos garsėjo įmantriais ir ryškiais raštais, tačiau audimo tradicija nyksta. Nemadingos tapo namuose austos lovatiesės ir rankšluosčiai, daugiau domimasi tik juostų audimu. Audimo savaitėje apsilankė kolegė Rūta Lankininkaitė, pasižiūrėkime, ko galima išmokti susitikus su patyrusiomis audėjomis.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau