Laba diena, Lietuva. Pirmieji migrantai Rūdninkų stovykloje – šiandien

Politologės Margaritos Šešelgytės įžvalgos apie aktualijas – prezidento susitikimą su partijų lyderiais dėl užsienio politikos, migrantų krizę ir Sviatlanos Cichanouskajos susitikimą su JAV prezidentu Joe Bidenu.

Prieš tris dešimtmečius Medininkų pasienio poste žuvusio muitininko Stanislovo Orlavičiaus žmona sako, kad tą liepos 31-osios rytą dužo svajonės. Orlavičiaus jauniausiam sūnui Šarūnui tuo metu nebuvo nė pusės metų. Jis sako, kad tėvo, kurio nepažinojo, pavyzdys jį įkvėpė.

Prasidėjus javapjūtei padaugėjo gaisrų – ugniagesiai skaičiuoja, kad kasmet laukuose sudega keliasdešimt kombainų. Užsiliepsnojus žemės ūkio technikai, esant karštiems orams grėsmė, kad ugnis išplis į laukus. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai rengia patikrinimus „Saugi javapjūtė“, kuriuose stebi, ar ūkininkai laikosi priešgaisrinės saugos reikalavimų.

Lietuvių dokumentikos kūrėja Viktorija Mickutė antrą kartą nominuota prestižiniam „Emmy“ apdovanojimui už interaktyvų projektą „Gyvenimas nežinomybėje“ apie uigūrų padėtį Kinijoje ir už jos ribų. Apie kūrybos procesą, norą papasakoti žmonių istorijas ir jų žiaurumą – pokalbyje su kūrėja.

Tokijuje tęsiasi olimpinės žaidynės – šiandien dėl medalio kovos vienintele Lietuvos irklavimo viltimi likęs Mindaugas Griškonis. Apie laukiančius lietuvių startus, kitų Baltijos šalių iškovotus medalius ir lengvaatlečius, kuriems buvo nustatyti teigiami COVID-19 testo rezultatai. Tiesiogiai iš Tokijo – LRT žurnalistė Dovilė Šeduikytė.

Šiandien vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pakartojo, jog Rūdninkuose bus apgyvendinti migrantai – stovyklos įrengimo darbai šiuo metu paskutinėse stadijose. Apie tai, kas vyksta poligone, klausiame įvykio vietoje esančio reporterio Giedriaus Vitkausko.

Į konfliktą su opozicinių „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu įsivėlęs parlamentaras Tomas Tomilinas paskelbė, kad dalyvaus partijos pirmininko rinkimuose rudenį. Pokalbyje politikas teigia, kad gina partijos pozicijas.

Viltis nepagydoma laikytos spinalinės raumenų atrofijos ligoniams: gydymui registruoti jau trys vaistai, siūloma tirti visus naujagimius

Iki šiol nepagydomai laikytai ligai – spinalinei raumenų atrofijai – gydyti jau registruoti trys vaistai. Ši genetinė liga yra dažniausia naujagimių ir kūdikių mirčių priežastis. Medikai sako, kad gydymo rezultatams itin svarbi ankstyva diagnostika. Efektyviausia ligą pradėti gydyti dar prieš pasireiškiant simptomams. Apie siūlymą dėl šios ligos tikrinti visus naujagimius ir gydymo efektyvumą kolegės Kristino Karlonės pokalbis.

Vilniuje nuo šiol bus imta naikinti bešeimininkius automobilius daugiabučių kiemų aikštelėse – dėl užsitęsusių biurokratinių kliūčių jau porą metų nutempinėjami automobiliai utilizuoti pradėti tik dabar.

Kokiais orais palydėsime liepą, pasakoja LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau