Pakeliui su vasara. Tiesiogiai iš Nidos – apie Neringos dvasią, architektūrą ir trauką

vaizdo įrašas

Neringos, kaip 2021-ųjų kultūros sostinės, metai jau įpusėjo. Ar vasaros sezonas atgaivino „Kultūros uostą“ ir padėjo stabilizuoti karantininius praradimus? Pokalbis su Neringos savivaldybės vicemeru, projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė“ vadovu Narūnu Lendraičiu.

XXV tarptautinio Thomo Manno festivalio tema – „Kultūros kraštovaizdžiai: pakrantės“. Apie literatūrines Baltijos regiono konstrukcijas – Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, moderuosiantis Michael North paskaitą „Baltijos jūra: literatūrinės regiono konstrukcijos“.

Thomo Manno festivalis tradiciškai vidurvasarį suburia ne tik intelektualus ir atlikėjus, kurie kasmet mielai savaitę praleidžia diskutuodami ar koncertuodami Nidoje, bet ir šio festivalio „fanus“, kurie atostogas derina būtent prie šio renginio datų. Kas traukia ir ar keičiasi pats festivalis? Mintimis dalysis Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas Mindaugas Bačkus, 13-ą kartą festivalyje grosiantis pianistas Daumantas Kirilauskas ir nuolatinio dalyvio – Kauno styginių kvarteto – nariai.

Virginijos ir Laimono Markuščenko šeima gyvena Nidoje, užaugino keturis vaikus, visi domisi menu ir dalyvauja folkloro ansamblyje. Kaip šiame gražiame krašte gyvena skirtingos kartos, ar pakanka įdomių veiklų, kaip keičiasi gyvenimas ir pati Neringos dvasia. Apie tai kalbamės su Amelija, Urte, Adele ir jų tėvais – Virginija ir Laimonu.

Neringa – viena unikaliausių Lietuvos urbanistinių vietovių, esanti Kuršių nerijos teritorijoje. Ar įmanoma viename lankomiausių kurortų suderinti naujas architektūrines idėjas ir paveldo išsaugojimą? Diskuotuos Neringos savivaldybės vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkė Gerda Antanaitytė.

Pačiame Nidos centre šiais metais duris atvėrė naujas gintaro muziejus. Jo šeimininkai – vieną gintaro galeriją-muziejų Neringoje jau įkurdinę Virginija ir Kazimieras Mizgiriai.

Ved. Jolanta Kryževičienė, Indrė Kaminckaitė, Gabija Narušytė, Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau