Labas rytas, Lietuva II d. Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metai: kaip juos minime?

700 metų totorių ir lietuvių bendrystės: totoriai dalyvavo ir kovose už Lietuvos nepriklausomybę

Siekiant pažymėti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros 700 metų jubiliejų, Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Plačiau apie šią progą ir jos istorija pasakoja Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininko pavaduotojas Motiejus Jakubauskas ir Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė.

Nors fontanai vilioja atsigaivinti nuo karščių, maudytis juose draudžiama: galima užsikrėsti įvairiomis ligomis

Klaipėdoje prie miesto fontanų atsirado ženklai, draudžiantys juose maudytis. Pasirodo, karščiams neslūgstant, miestiečiai nebesivargina vykti prie jūros ir atsigaivinti, kojas merkia tiesiog artimiausiame fontane.

Laivybos tradicijomis, žemdirbyste ir aviacijos istorija žymus Norfolkas mini savo istorijos dieną

Norfolkas – penkta pagal dydį ceremoninė grafystė Jungtinėje Karalystėje. Istorinių šaltinių duomenimis pirmieji žmonės čia atvyko prieš 300 tūkstančių metų. Tad, šiandien minima Norfolko istorijos diena.

Komiksas apie lietuvius iškeliavusios į Indiją: tai buvo itin spalvingos asmenybės, vertos daugiau nei vienos knygos

Norint paminėti turiningą lietuvių, iškeliavusių į Indiją, istoriją, išleistas komiksas apie lietuvius Indijoje. Kaip kilo ši idėja ir kaip vyko kūrybinis procesas pasakoja Lietuvos ambasadorius Čekijoje Laimonas Talat-Kelpša ir komiksų autorė Miglė Anušauskaitė.

30 metų po Medininkų žudynių: tuomet saugojusieji pasienį – tai laikė savo pareiga, o ne darbu

Šeštadienį, liepos 31-ąją sukanka 30 metų, kai omonininkai Medininkų pasienio poste nužudė septynis Lietuvos pareigūnus, vieną sužeidė. LRT pradeda reportažų ciklą apie tuomet sieną su Baltarusija saugojusiais pareigūnais. Iki šiol pasienio tarnyboje dirbants Žydrūnas Vaikasas prisimena, kad 91-aisiais net tiksliai nežinojo, kur buvo riba tarp Lietuvos ir Baltarusijos. Pasienietis prisimena ir sovietų karių bei omono išpuolius ir darytą spaudimą.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau