Laba diena, Lietuva. Rapšio rezervas prieš finalą ir profesoriaus mintys, kodėl ne tik Danas parveš medalį Lietuvai

Nuo šiandien įsigaliojo privalomas periodiškas testavimas nepersirgusiems ir nepaskiepytiems vežėjams, laisvalaikio, maitinimo įstaigų darbuotojams, kariams. Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų. Atsisakiusieji gali būti nušalinti nuo darbo be atlygio, kol pasitikrins. Kol kas testavimas bus atliekamas valstybės lėšomis. Kiek reikia laukti norint užsiregistruoti testui ir kurių miestų mobiliuosiuose patikros punktuose trumpiausios eilės domėjosi Kristina Karlonė.

Nuo šiandien atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį nesirgę ir nuo jos nepaskiepyti asmenys, atvykstantys iš Airijos, Belgijos ir Graikijos salų, išskyrus Tasą. Būtent šios šalys ir teritorijos atsidūrė raudonojoje zonoje, atnaujinus paveiktų šalių sąrašą.

Lietuvos sporto universiteto profesorius Sigitas Kamandulis sako, kad turime olimpiečių, kurių atletiniai duomenys ypač geri. Todėl mokslininkas neabejoja, kad dalis sportininkų parodys puikius rezultatus ir nesutinka su kai kuriomis prognozėmis, kad Tokijuje medalį gali iškovoti tik plaukikas Danas Rapšys. Su profesoriumi kalbėjosi Jūratė Anilionytė.

Šįryt Lietuvos olimpinė viltis Danas Rapšys pasiekė savo ir pateko į 200 metrų rungties laisvuoju stiliumi finalą. Trečią pagal gerumą rezultatą pusfinalyje parodęs panevėžietis sako, kad dar turi rezervo, tačiau galimos baigties neprognozuoja. Apie plaukikų pasirodymus ir kaip toliau klostosi olimpinės žaidynės – tiesiogiai iš Tokijo su LRT žurnalistu Pauliumi Cubera.

Perdirbėjai sako, kad tokie grybais striuki metai buvo jau seniai. Dėl alinančios sausros, voveraičių gausa negali pasigirti ne tik Lietuva, bet ir kitos Rytų bei Centrinės Europos šalys, iš kurių anksčiau grybus buvo galima įsivežti. Prognozuojama, kad jeigu sausra tęsis, voveraitės brangs ir gali pasiekti 10 eurų už kilogramą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, kad neteisėtai sieną kirtusius migrantus planuojama apgyvendinti Rūdninkų Viešojo saugumo tarnybos „miestelyje“. Ji teigia, kad vieta yra palanki ir ten gali tilpti iki 1,5 tūkst. žmonių. Iš Rūdninkų naujienas pranešė reporteris Giedrius Vitkauskas.

Vašingtonui ir Berlynui sudarius susitarimą, kuris leis užbaigti prieštaringai vertinamą dujotiekį „Nord Stream 2“, Ukrainoje kalbama apie jai suduotą smūgį ir net išdavystę. Nei žadamas milijardas dolerių paramos energetikos šaltinių diversifikavimui, nei pagalba įtikinėjant Maskvą dėl dujų tranzito sutarties pratęsimo Kijevo neguodžia. O ir sankcijų mechanizmas Rusijos agresijos atveju apibrėžtas labai miglotai. Rytų Europos studijų centro direktorius, politologas Linas Kojala – apie JAV ir Vokietijos susitarimą dėl „Nord Stream 2“ ir tai, jog Afganistanas skelbia komendanto valandą bei rizikuoja tapti naujos migrantų bangos šaltiniu.

Optimizmo, kad daugelio žaliavų kainos kitąmet grįš beveik iki prieš pandemiją buvusio lygio, mažiau. Liepą vis dar augo gamtinių dujų didmeninė kaina. Rekordines aukštumas šturmavo ir didmeninė elektros kaina – liepą vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje bus beveik tris kartus didesnė negu prieš metus. Ar kainos grįš į buvusį lygį?

Šiandien švenčiamos Oninės, tradiciškai žyminčios rugiapjūtės pabaigą. Ne veltui šventa Ona vadinama duonos ponia. Pasak etnologų, po Oninių dienelės – trumpyn, darbeliai – mažyn. Palyginti su Joninėmis, diena jau sutrumpėjusi maždaug valandą.

Tęsiame reportažų ciklą apie Auksinių scenos kryžių laureatus. Operos solistui Tadui Girininkui šiemet pelnytas kryžius jau antrasis jo karjeroje, jį pelnė taip pat už vaidmenį Wagnerio operoje. Solistas sako, Wagneris jam neša sėkmę.

Laidą užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Dariumi Matu.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau