Panorama. Prezidentas svarsto vetuoti Seimo priimtas įstatymo pataisas dėl neteisėtų migrantų

Prezidentas, pasak jo patarėjų, svarsto vetuoti pataisas dėl migrantų, esą jas priimant buvo užmirštos žmogaus teisės. Pataisas kaip neatitinkančias žmogaus teisių kritikuoja ir nevyriausybininkai. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad būtina apsaugoti Lietuvą, todėl dabar yra laikas ne skambiems pasisakymams, o ryžtingiems veiksmams.

Tarptautinis LRT tyrimas rodo, kad Lietuvoje surinkta vandens filtravimo įranga galėjo atsidurti Kryme pastatytose jėgainėse. Kaune veikianti bendrovė „Run Engineering“ eksportavo įrangą į Rusijos įmonę, stačiusią dvi Krymo jėgaines. Prieš kelerius metus čia, Lietuvoje, bendrovei buvo atsisakyta išduoti eksporto licenciją, tačiau prekės, kaip rodo tyrimo surinkti duomenys, ir toliau keliavo į Rusiją.

Ekonomistai sako – karšta ne tik lauke, bet ir darbo rinkoje. Nors darbo skelbimų daugėja, registruotų bedarbių vis dar per 200 tūkstančių. Ekspertų teigimu, žmonės per karantiną atprato nuo griežtų darbo sąlygų, o ir vasara nedidina noro grįžti prie darbų.

Taivanas paskelbė, kad Lietuvoje steigia pirmąją Europos Sąjungoje, ir antrąją pasaulyje atstovybę, pavadintą savo vardu. Kinija, itin griežtai reaguojanti į salos bandymus siekti tarptautinio pripažinimo, perspėjo Vilnių nesiųsti klaidingos žinios jėgoms, siekiančioms Taivano nepriklausomybės. Lietuvos užsienio reikalų ministerija sako, kad atstovybė turėtų pradėti veikti jau šią vasarą, o rudenį bus steigiama ir Lietuvos verslo atstovybė Taibėjuje.

Sviatlana Cichanouskaja šiandien Vašingtone lankosi Baltuosiuose rūmuose ir Kongrese, prašo naujų Amerikos sankcijų Baltarusijos režimui.

Belgija vidurdienį sustojo minutei tylos, minėdama 31-ieną pražūtingų potvynių auką.

Daugėja sergančių erkiniu encefalitu. Santaros klinikų medikams dalį ligonių tenka vežti ir į rajonų skyrius. O per pandemiją nuo erkinio encefalito paskiepijama mažiau žmonių. Specialistų teigimu, daliai gyventojų svarbiau pasiskiepyti nuo COVID-19, o ne nuo erkių sukeliamos ligos.

Profilaktinį vaikų sveikatos patikrinimą pradėję medikai pastebi nuotolio mokymosi žalą. Anot gydytojų labiausiai išaugo regos sutrikimų. Sumažėjus fiziniam krūviui, daugiau vaikų turinčių antsvorio, dėl to medikai sako vaikams diagnozuojantys iki šiol tik suaugusiems būdingas ligas.

Turtingiausias pasaulio žmogus Jeffas Bezosas prieš valandą suskraidė į kosmosą savo bendrovės „Blue Origin“ erdvėlaiviu, pradėdamas kosminio turizmo erą. Per 10 minučių skrydį automatiškai pilotuojamas erdvėlaivis „New Shepard“ pasiekė 107 kilometrų aukštį ir įgula kelias minutes patyrė nesvarumo būseną. Kartu skrido jo brolis ir du rekordininkai – vyriausia astronautė, kuriai 82-eji ir jauniausias, aštuoniolikmetis, už kurio vietą sumokėjo tėtis.

Vilniaus savivaldybė žada, kad Lazdynų baseinas duris atvers kitų metų pirmoje pusėje. Baseino atitinkančio olimpinius standartus, kaina pakilo 14 milijonų eurų. Vilniaus valdžia papildomas išlaidas skirs iš miesto biudžeto, tačiau tikisi pinigus atgauti po teismo, iš darbų neįvykdžiusių statybų įmonių. Dėl stringančių baseinų statybų ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose kritikos žėrė ne vienas plaukikas.

Utenos rajone, Vyžuonėlių dvare, gaivinamas žinomos Europoje dailininkės, Marijanos Veriovkinos atminimas. Menininkės vardo draugijos nariai įsigijo dvaro rūmus ir ateityje čia tikisi įrengti meno centrą.

Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta paroda, kurios objektas – mažiausiai XIX–XX amžiuose visuomenės modernizavimo įtakos patyrusių ir autentiškiausią kultūrą išsaugojusių kaimo gyventojų sluoksnis.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.