Panorama. Lėtėjant vakcinavimo tempams siūloma atšaukti nemokamus COVID-19 testus keliaujantiems

Istorinių potvynių aukų skaičiui Vokietijoje ir Belgijoje artėjant prie 200, tebeieškoma dešimčių dingusiųjų. Gelbėtojai atviri – po griuvėsiais nebesitiki rasti gyvųjų.

Lėtėjant vakcinavimo tempams, ekspertai pastebi, kad šalyje epideminė situacija prastėja. Sostinės meras sako, kad Vilniuje skiepijimo apimtys sumažėjo keturis kartus ir ragina Vyriausybę atšaukti nemokamus COVID-19 testus norintiems keliauti nepasiskiepijusiems piliečiams.

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ pažadėjo Lietuvai daugiau pajėgų pasienyje. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Lietuva agentūros paprašė 60 pareigūnų, vertėjų, 30 automobilių, kitos įrangos.

Anglija skelbia laisvės dieną nuo koronaviruso ribojimų. Jie nebegalioja pramogoms ar renginiams viduje, nebeprivaloma laikytis atstumo, o kaukes dėvėti tik rekomenduojama.

Vienai dienai duris užvėrė kino teatrai. Tai – protestas prieš tebegaliojančius ribojimus dėl COVID-19 pandemijos.

Vartotojų atstovai komercinius bankus pirmą kartą įvertino pagal tai, kiek iš tikrųjų jie atsisako finansuoti taršius verslus ar rūpinasi darbuotojų teisėmis, o kiek tik viešai apie tai deklaruoja.

Bendras didžiųjų pasaulio leidinių tyrimas skelbia, kad tūkstančiai asmenų, tarp jų ir aktyvistai, žurnalistai, galėjo būti šnipinėjami, įsilaužiant į jų telefonus.

Jungtinės Valstijos ir sąjungininkai išplatino pareiškimus, kuriais griežtai smerkia Kinijos valdžios remiamas kibernetines atakas.

Kauno intermodaliniame terminale – pirmasis Europine vėže „Rail Baltica“ atvykęs krovininis traukinys.

Tęsiame reportažų ciklą apie „Auksinių scenos kryžių“ laureatus. Jauniausia laureatė – 21-erių šokėja Marija Ivaškevičiūtė įvertinta už pasirodymą Šeiko šokio teatro spektaklyje „Klajojančios kopos“.

Lietuvos jūrų muziejaus biologai į Baltijos jūrą išplukdė nuo pavasario slaugytus ruonius.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.