Žinios. Svarstoma keisti vaiko priežiūros atostogų tvarką: koreguos išmokų skaičiavimą, įtvirtintų 2 mėn. neperleidžiamas atostogas tėčiams

Apžvelgdamas antruosius prezidentavimo metus, Gitanas Nausėda kritikavo sveikatos apsaugos ministrą. Anot Nausėdos, priemonės, kuriomis skatinama skiepytis – neveiksmingos ir pasenusios. Nausėda neatmeta, kad reikalaus ir ministro Arūno Dulkio asmeninės atsakomybės. Nausėda taip pat įvardijo savo metų klaidą – anksčiau per daug domėjosi, kas ką apie jį pakomentuos, dabar esą klauso tik žmonių nuomonės.

Šią savaitę Vilniuje bus išpilta 400 nepanaudotų „Modernos“ vakcinos dozių. Toks kiekis Lietuvoje sunaikinamas pirmą kartą. Vilniaus savivaldybė teigia, kad tai teks padaryti dėl vangaus skiepijimosi, be to, šio gamintojo vakcinos gyventojai nebenori. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad kai kuriose įmonėse nepaskiepyti nė du procentai darbuotojų.

Vyriausybė išplėtė darbuotojų, kuriems leidžiama dirbti tik atlikus COVID-19 tyrimą, sąrašą. Privalomai tirtis reikės krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto, laisvalaikio, kultūros, viešojo maitinimo darbuotojams. Taip pat dirbantiems mažmeninėje prekyboje, viešojo administravimo srityje, profesinės karo tarnybos kariams. Prievolė galios ir su neteisėtai į Lietuvą atvykstančiais migrantais dirbsiantiems žmonėms. Privalomo testavimo nereikia, jei darbuotojas yra visiškai pasiskiepijęs arba persirgęs koronavirusu.

Valstybinės mokesčių inspekcijos paskelbtos turto deklaracijos rodo, kad tarp šalies vadovų didžiausias yra Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen šeimos turtas – daugiau kaip 900 tūkstančių eurų. Prezidento Gitano Nausėdos šeimos turto vertė 760 tūkst., o premjerės Ingridos Šimonytės per 270 tūkst. eurų. Tarp ministrų kabineto narių didžiausios vertės turto turi užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio šeima – daugiau kaip 16 mln. Daugiau kaip 13 mln. iš jų – ministro sutuoktinės Austėjos Landsbergienės turimų akcijų vertė.

Lietuvos užsienio reikalų ministras ragina Turkiją mažinti skrydžių į Baltarusiją ir identifikuoti migrantus, kad jie negalėtų be jokios vizos atvykti iki Minsko. Gabrielius Landsbergis neatmeta ir kompensacijų Ankarai už skrydžių nutraukimą. Ministras jau išvyko į Bagdadą.

Nuo šešių iki 15 tūkstančių dolerių – tai kelionės iki Lietuvos sienos kaina, kurią nurodo LRT bendradarbių Irake kalbinti migrantų vedliai. Šie žada, kad pasiekus Lietuvą nebus problemų skristi į kitas Bendrijos šalis. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, Aliaksandro Lukašenkos režimas galbūt pelnosi ir iš Irako turizmo agentūrų surenkamų užstatų. Turistui negrįžus iš Baltarusijos, Irako bendrovės turi sumokėti trijų tūkstančių dolerių baudą Minskui. Kartu su bendradarbiais Irako Kurdistane bei Baltarusijoje, LRT aiškinosi režimo įgalintą migrantų kelią į Europą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina keisti vaiko priežiūros atostogų tvarką. Ilgintų minimalų vaiko priežiūros atostogų laiką, atsirastų galimybė kiekvienam iš tėvų turėti ir dviejų mėnesių neperleidžiamas vaiko priežiūros atostogas. Tačiau kai kurie ekonomistai sako, kad vis dar likę neišspręstų problemų – išmokas gali gauti ne visos šeimos, gaunantiems didesnes pajamas – didesnės ir išmokos.

Europos Sąjunga pradėjo skelbti planus, kaip iki 2050 metų pasiekti, kad ekonomika taptų mažai teršianti aplinką žmogaus veiklos sritis. Tam Europos Komisija parengė didžiulį bloko įstatymų paketą, bet jo dar laukia ilgas derybų kelias, 27 vyriausybėms ir įtakingiems veikėjams stengiantis išsikovoti specialias sąlygas arba papildomo laiko apribojimams dėl „žalesnės“ Europos įsigalioti. Pagal Europos Komisijos planą, nuo 2035 metų turėtų būti uždrausta pardavinėti degalais varomus automobilius, bet tam jau priešinasi Paryžius ir Berlynas.

Liepos 14-ąją Kėdainių kraštas švenčia agurkų dieną. Agurkų auginimo verslas šiame krašte klestėjo visais laikais, o dabar verslininkai iš šios daržovės kuria įvairiausius produktus ir sako – agurkas tinka visur.

Vilniaus „Žalgirio“ klubas pirmą kartą per 21 metus pateko į antrą Čempionų lygos atrankos etapą. Atsakomosiose rungtynėse Belfaste žalgiriečiai gavo dvi raudonas korteles, bet sugebėjo išsaugoti pergalę 2:1 ir bendru rezultatu 5:2 įveikė „Linfield“.

Olimpiečių cikle – dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė. Kaunietė džiaugiasi išlaukusi savo šanso debiutuoti olimpinėse žaidynėse.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau