Laba diena, Lietuva. Pasienyje pradėta vielos barjero statyba: per dieną bus pastatoma po 10 kilometrų

Viena svarbiausių šiandienos naujienų – pasienyje su Baltarusija šiandien pradėta statyti vielų užtvara, tai vykdoma Druskininkų užkardos ruožų. Vidaus reikalų ministrės teigimu, ateityje greta vielos bus statoma ir siena, bus gerinamas sienos stebėjimas, didinamas patruliavimas. Šiandien pasienio užkardoje lankosi Seimo NSGK nariai.

Baltarusijos-Lietuvos pasienyje lankosi Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas – tiesioginėje transliacijoje jo klausiame, kaip vyksta vielos barjero statyba ir kada bus pradėtas tvoros įrengimas.

Šiandien Šimonytė pripažino – netrukus Lietuvoje vėl gali būti pradėtas fiksuoti COVID-19 atvejų augimas. Apie numatomą ketvirtąją koronaviruso bangą ir kai kurių vakcinos gamintojų teiginius, jog bus reikalinga trečioji dozė, klausiame onkoimunologo Mariaus Striogos.

Japonija vakar pranešė, jog Tokijo olimpinės žaidynės vyks su tuščiomis tribūnomis – COVID-19 grėsmė neleidžia į šalį sukviesti aistruolių. LRT žurnalistė Gintarė Grikštaitė šiandien kalbino lengvaatletę Airinę Palšytę, kuri iki šiol tarptautinėse varžybose buvo pratusi prie pilnų stadionų.

Apie naujienas iš Tokijo – pokalbis su šioje šalyje gyvenančiu Andriumi Kleiva: kaip japonai reaguoja į vakarykštes naujienas dėl žiūrovų ir pačias olimpines žaidynes?

Vytauto Didžiojo karo muziejus švenčia šimtmetį ir muziejininkai į parodą atrinko, jų nuomone, pačius vertingiausius eksponatus iš muziejaus fondų. Tarp jų – name Vilijampolėje rastas XVII amžiaus gobelenas, stalas, už kurio galbūt sėdėjo Napoleonas ir labai vertingas vėrinys „antkaklė“ – tik prieš kelias dienas patvirtinta, kad jame tikras kalnų krištolas.

Apie pabėgėlių, neteisėtai patekusių į šalį, situaciją kalbamės su LRT žurnaliste Jurgita Čeponyte. Dažnai migrantai tampa neteisėto verslo aukomis, todėl kyla klausimas, kiek pelningas šis verslas, kokie populiariausi keliai.

Kaip įprastai penktadienį – politinių įvykių apžvalga su politologe Rima Urbonaite. Akiratyje – pabėgėlių krizė, vakcinacijos tempus ir pirmosios Seimo sesijos pabaigą.

Talibanas penktadienį paskelbė šiuo metu kontroliuojantis 85 proc. Afganistano teritorijos, tačiau nepriklausomi šaltiniai šios informacijos kol kas nepatvirtino. Kovotojai pastarosiomis savaitėmis suintensyvino puolimą Afganistane, Jungtinėms Valstijoms baigiant išvesti savo pajėgas iš šios šalies. Apie tai pasakoja užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

Šiandien KAM apdovanojo iš paskutinės misijos Afganistane grįžusius Lietuvos karius, tačiau nei ministras, nei grįžę kariai nedramatizuoja Talibano skelbiamų pergalių ir teigia, kad viskas – Afganistano žmonių rankose.

Pirmadienį rekonstrukcijai uždaroma Vilniaus gatvė Kaune. Pagrindinėje senamiesčio gatvėje dirbantys verslininkai sutinka, kad jos reikia, tačiau piktinasi apie darbus sužinoję per vėlai ir planuoja užsidaryti. Savivaldybė sako, nėra gero laiko šios gatvės rekonstrukcijai.

Auginti bites ant miestų stogų vis labiau populiarėjantis dalykas. Šiandien kolegos kaip tik ir ragavo ant vieno iš sostinės stogų prikopinėto pavasarinio medaus. Ar mieste surinktas medus yra tinkamas skanauti?

Socialinių tinkle naujienų apžvalga su Dariumi Matu.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau