Panorama. Ekspertai nerimauja: skiepyti migrantus gali trukdyti kultūriniai skirtumai (su vertimu į gestų k.)

LRT Plius

2021.07.08 21:16

Ispanija žada paramą Lietuvai sprendžiant išaugusios neteisėtos migracijos iš Baltarusijos problemą. Po susitikimo su Ispanijos premjeru Pedro Sanchezu, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad būtina dirbti su tomis šalimis, iš kurių šie žmonės atvyksta, o Lietuva privalo stiprinti savo sienų apsaugą. Premjerė sako, kad Vyriausybė daro viską, kas įmanoma.

Iš Abromiškių reabilitacijos ligoninės, kurioje izoliuojami COVID-19 sergantys neteisėtai sieną kirtę žmonės, birželio pabaigoje pabėgo keturi migrantai. Juos pareigūnai sulaikė. Pasak ekspertų, daugėjant neteisėtai atvykstančiųjų, reikia juos skiepyti kuo greičiau, tačiau gali trukdyti kalbos barjeras ir kultūriniai skirtumai.

Oro temperatūrai viršijant 30 laipsnių, ketvirtadaliu daugiau skambučių sulaukia greitosios medicinos pagalbos stoties medikai. Klimatologai pastebi, kad likusi liepa bus šiltesnė, nei įprastai. Lietuvoje vėl buvo fiksuota tropinė naktis.

Nauja Baltarusijos valdžios ataka prieš nepriklausomos žiniasklaidos likučius – blokuota seniausio laikraščio interneto svetainė, o redaktorius sulaikytas.

Nors Baltarusija netrukdo migrantams keliauti į Lietuvą, sieną su Ukraina Aliaksandras Lukašenka uždarė – esą dėl to, kad iš ten tiekiama daug ginklų teroristinėms kuopelėms, laukiančioms nurodymo jį nuversti. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, duodamas interviu LRT, sakė neturintis, ko pasakyti dėl tokių kaltinimų.

Premjerė Ingrida Šimonytė Ukrainos reformų tempą vadina įspūdingu. Taip pat ir Lietuvos verslininkai, investuojantys Ukrainoje, kalba nors ir apie lėtus, bet vykstančius pokyčius. Tačiau milžiniška šalies problema išlieka šešėlinė ekonomika. Lietuvoje besilankantis Ukrainos premjeras kalba ne tik apie šalyje vykdomas reformas, bet ir apie pavojus Ukrainai ir Europos Sąjungai.

Vengrijoje šiandien įsigaliojo įstatymas dėl vaikų apsaugos, kurį Europos Sąjunga reikalauja atšaukti dėl LGBT bendruomenės diskriminavimo. Aktyvistai žada pilietinio nepaklusnumo kampaniją, nes įstatymas esą prieštarauja Bendrijos teisei.

Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė pripažinta kalta ir nuteista kalėti. Tiesa realios bausmės ji išvengs, į bausmę įskaičiavus suėmime išbūtą laiką. Venckienė pripažinta kalta dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo.

Lygiai prieš metus „Sodra“ iš privačių bendrovių perėmė pensijų išmokėjimą kaupusiems antrosios pakopos fonduose ir iki išėjimo į pensiją sukaupusiems daugiau kaip po 10 tūkst. eurų. Vidutinė suma, kurią „Sodra“ išmoka kas mėnesį – 67 eurai. Ekonomistas Romas Lazutka sako, suma – nereikšminga, o ir gaunančių ją skaičius – simbolinis.

Vilniuje vyksta Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos biuro inicijuota Baltarusių kultūros savaitė. Lietuvos rusų dramos teatre rengiamasi spektaklio premjerai, kurioje vaidins baltarusių aktoriai, laikinai gyvenantys Vilniuje.

Tarptautinis gatvės teatro festivalis „Spot“: kvies į žaidimą ir pažintį ir miesto erdvėmis

Vilniuje prasidėjo tarptautinis gatvės teatro festivalis „Spot“. Šių metų festivalio tema – judėjimas mieste. Keturias dienas jis kvies tyrinėti, pažinti, žaisti ir atrasti viešąsias miesto erdves.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau