Labas rytas, Lietuva I d. Lietuvių požiūris į sveikatą – randasi vis daugiau manančių, kad gerą savijautą nulemia ir psichinė sveikata

Parodoje – kintančios planavimo galimybės. Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėje „Titanikas“ atidaroma ekspozicija, kurioje skiriamas dėmesys planavimui. Arba, kaip atskleidė pandemija, plano nebuvimui. Apie Vilniaus dailės akademijos magistrantų parodą „Planas yra viskas – planas yra niekas“ – reportaže.

Ledo vonios iššūkis dykumoje. Iššūkis sau, visada tampa išbandymu mūsų valiai. Šį kartą keliaujame į dykumą, kur nuo kaitros galima pasislėpti ledinėje vonioje. Kaip su šiuo iššūkiu susidoros nusprendę jį išbandyti, netrukus galėsime išvysti.

Kinijos saugumo įstatymui Honkonge – metai. Sueina metai nuo tada, kai Honkonge įsigaliojo Kinijos paskelbtas nacionalinio saugumo įstatymas, kuris, pasak analitikų, tik dar labiau didina Pekino įtaką mieste. Pasinaudojant naujuoju įstatymu ir jo numatomomis tariamomis grėsmėmis saugumui, suimta per šimtą aktyvistų, politikų ir žurnalistų.

Kalendorius. Birželio 30-oji pasaulyje minima kaip Meteoritų stebėjimo diena. Tą proga ne tik dažniau kviečiame pakelti galvą į vasaros dangų sutemus, bet ir teisingai atsakyti į klausimą – koks meteoritas, pasiekęs žemę, buvo didžiausias?

Knygų apžvalga. Ją pristatė vaikų literatūros apžvalgininkė Inga Mitunevičiūtė.

Tyrimas: požiūris į sveiką gyvenseną. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 50 procentų žmogaus sveikatos priklauso tik nuo jo paties. Mokslininkai padarė tyrimą ir išsiaiškino, kaip žmonės žiūri į sveiką gyvenseną, kaip skiriasi jaunosios ir vyresnės kartos požiūris į sveikatą bei ką mes žinome apie savo sveikatą. Tyrimą pristatė KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė Agnė Gadeikienė.

Lietuvos olimpiečiai: Evaldas Šiškevičius. 32-ejų Evaldas Šiškevičius jau pusantrų metų gyvena Tokijo olimpinių žaidynių laukimu. Nors oficialaus patvirtinimo reikėjo laukti ilgai, bet jis žinojo, kad pagaliau nusipelnė teisės atstovauti Lietuvai ir debiutuoti olimpinėse žaidynėse. Jis padėjo rinkti svarbius taškus, kad šalis gautų vietą vyrų grupinėse lenktynėse. Karjerą baigus Ramūnui Navardauskui, rinktinės lyderiais tapo Ignatas Konovalovas ir Šiškevičius.

I-ąją laidos dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Evelina Stankūnaite.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau