Panorama. Populiariausiu politiku išlieka Nausėda, konservatorius iš pozicijų išstūmė socialdemokratai

Naujausi politikų ir partijų reitingai, anot apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ vadovo Vlado Gaidžio – sensacingi. Valdantieji konservatoriai krinta į seniai matytas žemumas, o maždaug po penkerių metų pertraukos į antrą vietą tarp partijų kyla socialdemokratai.

Prie Medininkų kontrolės punkto Lietuvos pasienyje su Baltarusija sulaikytas su protestuotojais konfliktavęs vilkiko vairuotojas.

Pasienyje su Baltarusija, Ignalinos, Varėnos ir Lazdijų rajonuose vėl sulaikyta migrantų, šįkart 17 asmenų.

Latvijai atsivėrus imunitetą koronavirusui turintiems keliautojams, lietuviai jau plūsta į kaimyninę šalį. Populiariausia kryptis išlieka pajūrio kurortai, čia poilsiautojai traukia net užsakomaisiais autobusais.

Dalis valstybės paramos sulaukusių įmonių turės ją grąžinti.

Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai ES įgaliotinio užsienio politikai pavedimu lankėsi Azerbaidžane, Armėnijoje ir Sakartvele, taip pat prie linijos su Rusijos okupuotu Cchinvalio regionu Pietų Osetijoje. Ministrai patvirtino ES paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, ragino Rusiją įgyvendinti įsipareigojimus pagal ES tarpininkauto 2008 metų ugnies nutraukimo susitarimą.

Šoktelėjus pandemijos kreivei didžiausiame Australijos mieste Sidnėjuje vėl įsigalioja dviejų savaičių karantinas.

Buvęs Jungtinių Valstijų policininkas Derekas Chauvinas penktadienį Mineapolyje vykstančiame teisme išgirdo nuosprendį – 22,5 metų kalėjimo už afroamerikiečio George`o Floydo nužudymą 2020 metų gegužę.

Nelaimė Smiltynėje: jūroje nuskendo motina su 23 metų sūnumi, jo seserį pavyko išgelbėti. Gelbėjimo operacijai buvo pasitelktas sraigtasparnis.

Per pandemiją išpopuliarėjęs nuotolinis darbas net ir karantinui švelnėjant darbuotojų į biurus nevilioja. Vis dažniau skamba žodis „darbostogos“, kai stengiamasi derinti darbą ir poilsį iš įvairių vietų.

Šakių rajone baigtas restauruoti ir kultūriniam turizmui pritaikytas XIX amžiaus Kidulių dvaro svirnas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau