Laba diena, Lietuva. Tyrimas išryškino alkoholio vartojimo tendencijas: darbe kasdien pasirodo apie 10 tūkst. neblaivių asmenų

Iš Prezidento rankų apdovanojimą atsisakiusios priimti „NanoAvionics“ įkūrėjas: siekiame ištransliuoti žinią

Daliai „Globalios Lietuvos“ laureatų atsisakius priimti šį apdovanojimą iš prezidento Gitano Nausėdos rankų, socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos: vieni tai vadina akibrokštu, kiti, tarp jų ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad nesitikėti reakcijos dėl Šeimų maršo palaikymo prezidentūrai buvo naivu. „Globalios Lietuvos“ apdovanojimais pagerbiami Lietuvai nusipelnę profesionalai, apdovanojimai vyksta nuo 2012 metų, juos organizuoja nevyriausybinė organizacija „Global Lithuanian Leaders“. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su VDU profesoriumi Mindaugu Jurkynu, „NanoAvionics“ įkūrėju Vyteniu Bruzu bei „Global Lithuanian leaders“ vadove Aušra Kukelkaite.

Penkeri metai po „Brexito“: JK tik dabar pradeda justi tikruosius padarinius

Dešimtims tūkstančių Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių gresia pernakt virsti nelegalais. Paaiškėjo, jog kas šeštas britiškas pašalpas gaunantis bendrijos pilietis vis dar nėra pateikęs prašymo gauti nuolatinio gyventojo statusą. Nesusitvarkę dokumentų per savaitę – iki birželio 30 d. – gali būti bet kada išsiųsti iš šalies. Komentuoja LRT užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

Tyrimas parodė alkoholio vartojimo tendencijas: lietuviai geria rečiau, bet po daugiau

Gana didžiulės apimties tyrimas – trejus metus rinkta nuasmeninta informacija, analizuota 12 mln. testų – parodė, jog Lietuvoje kasdien į darbą ateina apie 10 tūkst. neblaivių darbuotojų. Bendras per dieną fiksuojamas jų skaičius įmonėse nesiekia procento nuo visų besitestuojančių dirbančiųjų. Analizė taip pat paneigė vyraujančius stereotipus, kad girtumo darbe problema apima daugiausia statybų sektorių ir tik vyrus. Apie tyrimą pasakoja VDU Demografinių tyrimų centro darbuotojas dr. Daumantas Stumbrys bei „dirbkblaivus.lt“ direktorius Darius Didžgalvis.

Kaitra sukėlė vandens krizę Klaipėdoje: dėl dvigubai išaugusio suvartojimo, gyventojai liko be vandens

Lietuvoje tvyrant karščiams, rekordiškai išaugo vandens suvartojimas. Klaipėdoje – kone dvigubai. Kol vieni laisto nuo saulės vystančias pieveles, kiti iš čiaupo nebegali net atsigerti.

Jonų ir Janinų respublika pasiskelbusi Jonava ruošiasi Joninių nakčiai ir tikina: saugių pramogų netrūks nei mažiesiems, nei vyresniesiems

Prieš beveik tris dešimtmečius Jonų ir Janinų sostine Lietuvoje pasiskelbė Jonava, registruojanti Jonų respublikos piliečius. Jais yra užsiregistravę Lenkijos, Jungtinių Valstijų, Olandijos, Norvegijos, Rumunijos, Ispanijos, Čekijos, Kroatijos, Italijos, Vokietijos ir 24 Lietuvos rajonų gyventojai. Prieš trejus metus buvo išleista ir respublikos valiuta – Jongrašis. Kaip Jonava šiemet pasiruošis atšvęsti Jonines pasakoja meras Mindaugas Sinkevičius.

Puntuko kaimas gundo pramogomis: kviečia pasivaikščioti basų kojų taku

Anykščiuose, netoli Puntuko akmens yra Puntuko kaimas. Vos kelių sodybų kaimas dabar yra nebegyvenamas, tačiau nepaisant to, pasivaikščioti po jį atvyksta daugybė žmonių. Ir užsukę čia, pirmiausia nusiauna batus. Apie basų kojų taką pasakoja Vesta Tizenhauzienė.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau