Laba diena, Lietuva. LRT tyrimas. Miškų valdovai: pramonininkų nuomonė girdima labiau, nei Valstybinių miškų urėdijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

LRT tyrimas. Kova dėl valstybinės medienos: pramonininkų nuomonė girdima labiau, nei Valstybinių miškų urėdijos
LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad rengiant Miškų įstatymo projektą neapsieita be spaudimo politikams. Šios pataisos ne kartą kritikuotos kaip galinčios pažeisti Konstituciją ir pasitarnauti siaurai visuomenės grupei. Skaičiuojama, kad įgyvendintas sumanymas Valstybinei miškų urėdijai virstų milijoniniais nuostoliais. Pokalbis apie tai su LRT Tyrimų skyriaus žurnaliste Jurga Tvaskiene.

LRT tyrimas. Miškų valdovai: kas tarnauja didžiojo verslo interesams
Seime vėl kelią skinasi Miškų įstatymo pataisos, kurios jau buvo pripažintos galinčiomis pažeisti Konstituciją ir tarnaujančiomis siaurai interesų grupei. LRT Tyrimų skyriaus duomenis, rengiant šį projektą įtaką politikams darė didieji pramonininkai, siekiantys pirmumo teise įsigyti medienos iš valstybinių miškų.

Katalonijos nepriklausomybės siekiai: diskusijos prislopusios, tačiau vis dar aktualios
Pokalbis su Užsienio naujienų redaktore Živile Raškauskaite apie Katalonijos nepriklausomybės siekius.

Po 70 metų pertraukos Vilniaus Katedroje – atviros visos koplyčios
Po 70 metų pertraukos Vilniaus Katedroje vėl bus atviros visos koplyčios. Paskutinės atvertos ilgą laiką buvo paverstos sandėliais, o dabar po restauracijos, puoštos bažnytinėmis vertybėmis, lauks tikinčiųjų.

Į Olimpiadą važiuojantys irkluotojai Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius: azartą jaučiame prieš kiekvienas varžybas
Lietuvos irklavimo rinktinėje nėra nė vieno neturinčio olimpinių žaidynių patirties. Tik praėjusią savaitę paaiškėjo paskutinė šalies įgula – į porinę dvivietę susėdo Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius.

Politologė apie Birželio sukilimo dviprasmišką vertinimą visuomenėje: istorija naudojama kaip informacinio karo įrankis
Birželio sukilimas – istorinis įvykis, bene labiausiai skaldantis visuomenę. Lietuviai sukilimą matė kaip pasipriešinimą sovietų okupacijai, tačiau žydams jis simbolizuoja antisemitinių veiksmų pradžią. Ir anksčiau vykdavo diskusijos ir net aštresnės, tačiau jos taip stipriai neaudrindavo emocijų. Šiuo metu, nors įvykis tapo visiška praeitimi, pasak istorikų, visuomenė paradoksaliai reaguoja jautriau, o kai kurie įvykiai yra tapę ypač svarbūs, jau kaip tapatybės ir patriotizmo simboliai.

Sportas virtualioje erdvėje: naujieji atletai – kompiuterinių žaidimų žaidėjai
Lietuvą garsinančių sportininkų sąrašą gali tekti praplėsti ir įtraukti kompiuterinių žaidimų dalyvius. Žaidėjai intensyviai treniruojasi, kad galėtų dalyvauti tarptautiniuose čempionatuose. Jie teigia, būti profesionalu reikia daug pastangų ir laiko.

Bibliotekos Kauno paplūdimuose: ką žmonės skaito vasarą?
Dviejuose Kauno paplūdimiuose Vinco Kudirkos biblioteka įrengė savo skyrius. Ką žmonės skaito vasarą ir ar populiarios bibliotekos netradicinėse vietose, domėjosi LRT reporterė Kaune Jūratė Anilionytė.

Gamtininko Kulbio patarimai prieš išeinant ieškoti paparčio žiedo: dar ne visi paparčiai Lietuvoje atrasti
Jei būsite ryžtingas, nesavanaudis ir įveiksite atsiradusias kliūtis, būsite apdovanotas ypatingomis galiomis. Paparčio žiedo legenda sudėliota panašiai kaip daugelis herojinių pasakojimų. Tik herojumi šiuo atveju gali pasijusti kiekvienas, naktį išdrįsęs mesti iššūkį miško dvasioms. Tiesa – iš karto susiduriama iš su pirma kliūtimi – kaip iš daugelio Lietuvoje augančių paparčių rūšių atskirti tą, kuris neva pražysta Joninių naktį. Pokalbis su Mokinių neformaliojo švietimo centro atstovu Almantu Kulbiu.

Savų pomidorų galima užsiauginti ir mieste: miesto daržai sukuria ir bendrystę su kaimynais
„Jaukūs namai“ kviečia į daržą, kuris įkurtas mieste. Lietuvoje daržų viešose erdvėse nėra daug, tačiau juos kuriantys entuziastai tikina – tai ir malonumas, ir edukacija, ir bendrystė su kaimynais.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau