Labas rytas, Lietuva I d. LRT KLASIKA vasarą kviečia nerti į kultūros bangas

Kino naujienos. Prancūziška nuotykių juosta, kriminalinė veiksmo komedija bei japoniškas animacinis filmukas – „Žozė, tigras ir žuvis“

Labame ryte penktadienis – kino diena, mat būtent šiandien į didžiuosius ekranus atkeliauja premjeros. Jei norėsite pasislėpti nuo savaitgalio karščių, jūsų laukia prancūziška nuotykių juosta, kriminalinė veiksmo komedija ir ne itin dažnai į kino teatrus užklystanti anime.

Medžio meistras Vidas tik ėmęs dirbti gali pasakyti, koks kūrinys gims – tai kiškis, tai zuikis, tai pelėda

Turėdamas laisvą minutę Vidas Nugaras keliauja iš Vilniaus į Ukmergės rajone esančius Siesikus, kur įrengtos jo medžio dirbtuvės. Tik jau ėmęs dirbti, jis gali pasakyti, koks kūrinys gims. Apie medžio meistro kūrybą – reportaže.

Atsinaujinusi LRT KLASIKA vasarą kviečia nerti į kultūros bangas

Birželio 17 d. prasideda LRT KLASIKOS vasaros sezonas, kuriame – naujos laidos, pirmoji vaizdo tinklalaidė, kelionės po Lietuvos ir pasaulio festivalius bei atsinaujinęs LRT KLASIKOS skambesys. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbinamai LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius ir saksofonininkas, kompozitorius Simonas Sipavičius.

Įsibėgėjus lubinų žydėjimo metui, specialistai ragina žmones šiuos augalus skinti – jie keičia dirvožemį, kenkia kitoms rūšims

Lietuvoje įsibėgėjus lubinų žydėjimo metui, specialistai vėl ragina žmones šiuos augalus skinti. Nors mėlynuojantys laukai džiugina akį, invazinis augalas keičia dirvožemį, taip kenkdamas kitoms rūšims. O floristai kviečia lubinų puokštėmis puošti namus.

Kaip išvengti pykčių su šeimos nariais atostogų metu? Anot psichoterapeuto, nereikia bijoti atostogauti be vaikų

Vasara – atostogų metas, keliaujame ilsėtis į kurortus ar užsienį su šeimos nariais. Kaip atostogų metu išvengti pykčių? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbinamas psichoterapeutas, lektorius Dainius Jakučionis.

Tyrimas: „Sidabrinės linijos“ pašnekovams trūksta draugiško bendravimo

Išaugus pašnekovų skaičiui ir jų bendravimo intensyvumui, „Sidabrinė linija“ kovo-balandžio mėnesiais atliko jau antrąjį savo pašnekovų tyrimą. Juo siekė atskleisti vyresnio amžiaus žmonių subjektyviai vertinamą fizinę, socialinę ir emocinę gerovę, bendravimo „Sidabrinėje linijoje“ kuriamą poveikį pašnekovų savijautai, įvertinti pasitenkinimą teikiama paslauga ir „COVID-19“ pandemijos įtaką jų savijautai. Apie tyrimą plačiau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbinamas „Sidabrinės linijos“ vadovas Marius Čiuželis.

Lietuvos olimpiečiai: Robertas Tvorogalas pripažįsta esąs tinginys, tačiau per varžybas atiduodantis visas jėgas

Tęsiame reportažų ciklą apie Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovausiančius sportininkus. Šį kartą – pastaraisiais metais pergalėmis džiuginantis Robertas Tvorogalas. Olimpinėse žaidynėse gimnasto ambicijos didelės, tačiau aukštesnių rezultatų galima būtų tikėtis, jeigu Europos čempionui būtų sudarytos geresnės sąlygos treniruotis Lietuvoje.

Ved. Richardas Jonaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau