Panorama. Itin užkrečiama indiškoji koronaviruso atmaina – jau Lietuvoje

Lietuvoje pirmą kartą užfiksuota indiškoji, Delta oficialiai vadinama koronaviruso atmaina. Ji yra pati užkrečiamiausia iš iki šiol plintančių – vienas žmogus gali užkrėsti iki aštuonių.

Vidaus reikalų ministerija svarsto galimybę pasienio ruože su Baltarusija statyti tvorą, nors ir pripažįstama – migrantų ji nesustabdys.

Tris dienas prie Seimo vykęs Šeimos gynimo maršo tęsinys šiandien sulaukė prezidentūros dėmesio. Gitano Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis dėkojo susirinkusiems už aktyvumą, o jo nuogąstavimas, kad ir prezidentas patiria spaudimą dėl atstovavimo Europos vadovų taryboje, buvo sutiktas šūksniais ir skandavimu: „Gėda“.

Po Ženevoje vykusio Rusijos ir Jungtinių Valstijų prezidentų susitikimo, Kremlius tikina pasiryžęs tęsti šalių dialogą, jei tik to norės Vašingtonas.

Kol nėra bendros valstybinės politikos, ką daryti su tokiu sovietiniu paveldu, Rusija situaciją išnaudoja sau naudinga linkme ir Lietuvą kritikuoja.

Seimas nusprendė svarstyti dalies valdančiųjų siūlymus suvienodinti prekybos alkoholiu laiką visomis savaitės dienomis nuo 10 val. ryto iki 8 val. vakaro, leisti asmenims nuo 18 metų įsigyti ir vartoti iki 15 proc. stiprumo alkoholinius gėrimus.

Honkongo pareigūnai nusitaikė į kritišką žiniasklaidą. Šįryt keli šimtai policininkų surengė reidą dienraštyje „Apple Daily“, kuris atvirai palaiko miesto demokratijos siekį.

Nuo šiandien kosmose žmonės gyvena dviejose vietose. Pekinas įsibėgėjo kosmoso lenktynėse – į naują Kinijos kosminę stotį išsiuntė tris įgulos narius.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje Konstituciniam teismui vadovaus moteris – Seimas pirmininke paskyrė teisėją Danutę Jočienę.

Iš Aukščiausiojo Teismo teisėjų atleistas neblaivus vairavęs Arvydas Daugėla.

Vilnius vilioti turistus šįmet nutarė nestandartiškai – prieš vykstant atostogauti į pajūrį ar kitus kurortus pirmiausiai kviečia pasilinksminti sostinėje. Būdų kaip vilioti turistus rado ir Kaunas.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, rytoj atidaroma Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Eglės Ridikaitės tapybos paroda „link“.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau