Panorama. SAM siūlo Vyriausybei nuo kitos savaitės neberiboti barų ir naktinių klubų darbo laiko

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Mindaugas Puidokas pareiškė Seime patyręs Specialiųjų tyrimų tarnybos agentų smurtą. STT, gavusi parlamentaro Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nuo kitų metų sausio gyventojams bus kompensuojami ne tik pigiausi vaistai. Seimas leido rinktis ir kitą vaistą, sumokant tik priklausančią priemoką.

Užsieniečių registracijos centro vadovas sako, kad dėl padidėjusio migrantų srauto per sieną su Baltarusija, centras jau beveik pilnas.

Nuo kitos savaitės vidurio siūloma neberiboti kavinių, barų ar naktinių klubų darbo laiko. Jeigu pritars Vyriausybė, Sveikatos apsaugos ministerijos parengti pakeitimai įsigaliotų birželio 17-ąją.

Pirmąjį užsienio vizitą pradedantis Jungtinių Valstijų prezidentas susitinka su Jungtinės Karalystės premjeru. Šaltiniai teigia, kad Joe Bidenas ruošiasi įspėti Borisą Johnsoną dėl besitęsiančių Londono ir Briuselio nesutarimų, keliančių grėsmę taikai Šiaurės Airijoje.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį nuvyko prie demarkacinės linijos su okupuotu Pietų Osetijos regionu. Ši Rusijos vykdoma „slenkanti okupacija“, anot Lietuvos vadovo, sudaužė žmonių gyvenimus. „Lietuva niekada nepripažins Pietų Osetijos ir Abchazijos okupacijos“, – sakė G. Nausėda.

Lietuvoje apsilankiusi Europos Komisijos vicepirmininkė Vera Jourovą, kalbėdama Seime, pripažino, kad kai kuriose Bendrijos valstybėse tebesama nekritiško požiūrio į Kremliaus režimą.

Seimas ketvirtadienį žengė pirmą žingsnį dėl Konstitucijos pataisų, kurios užtikrintų iš posto per apkaltą pašalintų asmenų galimybes vėl eiti pareigas, kurioms reikia konstitucinės priesaikos. Siūloma tai leisti daryti praėjus po apkaltos ne mažiau kaip dešimčiai metų.

Artėjant Gedulo ir vilties dienai, LRT rodo tremtinių prisiminimus. Prieš 80 metų, birželio 14-ąją, sovietai pradėjo masinius trėmimus į Sibirą. Rimtautė Jakaitienė su vyru ir jo tėvais ištremta praėjus dviem mėnesiams po vestuvių. Jakaitienės prisiminimus pasakoja Edvardas Špokas ir Miglė Gaižiūtė.

Palangos policija surengė reidą paspirtukais ir dviračiais važiuojantiems Basanavičiaus gatve: jau trečią vasarą jūros tilto link vedanti gatvė palikta tik pėstiesiems.

Aleksejaus Navalno įkurtas organizacijas Maskvos teismui pripažinus ekstremistinėmis, kovos su korupcija fondas darbą žada tęsti ir verdiktą skųsti.

Kauno dramos teatre – premjera: spektaklis pagal Alberto Camus pjesę „Kaligula“. Spektaklio kūrėjai meta iššūkį kasdienybei ir klausia – kas tu esi? Kūrėjai sako, kad spektaklis apie tai, kaip išmokti pamilti save.

Abiejų tautų respublikos Konstitucijos du šimtai trisdešimtosios metinės jaunų atlikėjų duetui tapo proga sujungti gražiausių Lietuvos ir Lenkijos kompozitorių kūrinius į vieną koncertą. Pasak muzikantų, nors Lenkija čia pat, kūrybos tradicijos – labai skirtingos

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.