Žinios. EŽTT: Lietuva pažeidė konvenciją, spręsdama dėl „Romuvos“ valstybinio pripažinimo

Prezidentas Seime perskaitė antrąjį savo metinį pranešimą. Šalies vadovas priekaištavo valdantiesiems dėl blaškymosi per pandemiją, atidėtų reformų, ragino labiau įsiklausyti į žmonių nuomonę.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad 12 metų ir vyresni vaikai nuo koronaviruso gali būti pradėti skiepyti per artimiausias savaites.

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujančiai Trišalei tarybai neradus sutarimo dėl minimalios mėnesio algos didinimo nuo kitų metų, tarybos atstovai Vyriausybei teiks skirtingas pozicijas.

Tarptautinės teisėsaugos agentūros antradienį atskleidė, kad pastaruosius trejus metus buvo vykdoma pasaulinio masto operacija, per kurią buvo gauta prieiga prie smurtinių nusikalstamų grupuočių naudotų šifruotų telefonų, o šimtai įtariamųjų buvo sulaikyti skirtingose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje. Mūsų šalies pareigūnai informuoja, kad, antradienio duomenimis, sulaikyta daugiau nei 30 Lietuvos piliečių, dalis jų – mūsų šalyje.

Pamažu turistams atvėrus Ispaniją tikimasi, kad poilsiautojų minios padės atgaivinti pandemijos nustekentą turizmo sektorių ir ekonomiką. Ispanija antra pagal turistų srautus po Prancūzijos, į ją šiuo metu įleidžiami abu skiepus gavę turistai iš viso pasaulio.

Lietuva pažeidė Europos Žmogaus teisių konvenciją spręsdama dėl senovės baltų religinės bendruomenės „Romuva“ valstybės pripažinimo, nes prašymą nagrinėjo neobjektyviai, antradienį paskelbė Strasbūro teismas.

Ved. Eglė Matonienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau