Teisėjų tarybos pirmininkė po patarimo atleisti girtą prie vairo pričiuptą Daugėlą: atvejis nėra susijęs su per dideliu darbo krūviu ar įtampa darbe

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas Arvydas Daugėla neneigia, kad dienos, kai policija jį neblaivų pričiupo prie vairo, išvakarėse vartojo alkoholį. Teisėjų taryba pirmadienį nutarė patarti prezidentui Gitanui Nausėdai teikti Seimui šio teisėjo atleidimą iš pareigų.

Birželio 1 dieną apie 16 val. 28 min. Kauno r., Grabučiškių k. automagistralėje policija sustabdė automobilį „MB S 320 CDI 4MATIC“, kurį vairavo LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas A. Daugėla. Jam nustatytas 1,82 prom. girtumas. Pagal įstatymus, už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Kauno apygardos prokuratūra dėl įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą.

Po Teisėjų tarybos posėdžio tarybos pirmininkė S. Rudėnaitė teigė užjaučianti A. Daugėlą dėl problemų, su kuriomis jis susidūrė, apie kurias jis papasakojo tarybai uždaro posėdžio metu, tačiau, anot jos, LAT teisėjas turėjo įsitikinti, kad prie vairo sėda, būdamas blaivus.

„Teisėjas teigia, kad tą dieną alkoholio nevartojęs, tačiau tas kiekis alkoholio pagal tai, kaip mes galime spręsti iš praktinių aplinkybių, vis tiek yra toks, kad teisėjas, prieš sėsdamas už vairo, privalėjo įsitikinti, ar nėra padarinių ankstensio alkoholio vartojimo“, – komentavo S. Rudėnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau