Panorama. Laisvės partijos pirmininke perrinkta ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė

Situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kur pastaruoju metu išaugo nelegalių migrantų srautas, kelia nerimą, tačiau Lietuva yra pasirengusi į tai reaguoti, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Baltarusijos pasieniečiai ir milicija , „pro pirštus“ žiūrintys į kitų šalių migrantus, rengia reidus, kad pasienyje sulaikytų protestų prieš Minsko režimą dalyvius. Ieškoti prieglobsčio Rusijoje jiems nesaugu – laukia areštas ir ekstradicija.

Pasienyje su Baltarusija Lenkijoje ir Lietuvoje rinkosi žmonės reikalaujantys, kad Aliaksandro Lukašenkos režimas atvertų sausumos sienas. Šią savaitę Baltarusija laikinai uždraudė didžiajai daliai šalies gyventojų išvykti iš šalies. Baltarusijos negali palikti ir piliečiai, turintys leidimus gyventi užsienyje. Taip pat reikalaujama paleisti politinius kalinius. Šios akcijos iniciatoriai – Baltarusijos opozicija – žada, kad jei į reikalavimus nebus atsižvelgta, jie imsis judėjimo per sieną blokados.

„Žalios Lietuvos“ deklaraciją pasirašę valdžios, verslo, akademinės bendruomenės atstovai, nevyriausybininkai įsipareigoja kurti švaresnę aplinką, skatinti mažiau vartoti. Aplinkos ministras sako, kad bus keičiamas automobilių taršos mokestis.

Didžiojo septyneto, turtingiausių pasaulio šalių finansų ministrai paskutinę susitikimų Londone dieną pasirašė svarbų visuotinį susitarimą, kuris padės kovoti su mokesčių vengimu ir užtikrinti, kad technologijų milžinės sumokėtų teisingą mokesčių dalį. Jame įsipareigota nustatyti pasaulinį bent 15 procentų pelno mokesčio dydį. Šis finansų ministrų susitikimas turėjo paruošti dirvą, birželio 11-ąją, Anglijos Kornvalio grafystėje prasidėsiančiam Didžiojo septyneto lyderių susitikimui. Jame dalyvaus Joe Bidenas, vyksiantis į pirmąją kelionę į užsienį nuo tada, kai tapo Jungtinių Valstijų prezidentu šių metų sausį.

Valdančiajai koalicijai priklausančios Laisvės partijos pirmininke perrinkta ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Armonaitė buvo vienintelė kandidatė į partijos pirmininko pareigas. Vardydama nuveiktus darbus, Armonaitė mini sudarytas galimybes lietuviams dalyvauti kosmoso programose, pagalbą verslui, inovacijų skatinimą. O tolesnė partijos užduotis – ir toliau ginti žmogaus teises.

Rudenį grąžinti į mokyklas planuojama visus moksleivius. Ekspertai sako, kad, plintant virusui, labai svarbi oro kokybė. Ekspertų teigimu, Lietuvos klasėse oro kokybė prasta.

Lietuvos privačiuose ūkiuose plintant paukščių gripui veterinarijos specialistai ragina ūkininkus nenumoti ranka į biosaugos reikalavimus. Laikyti paukščius uždarytus, juos įsigyti tik iš legalių pardavėjų. Nuo sausio sunaikinta beveik pustrečio tūkstančio paukščių, užsikrėtusių gripu.

Minint aplinkosaugos dieną Kaune Vytauto Didžiojo botanikos sode režisieriui Mindaugui Survilai įteikta Valdo Adamkaus bibliotekos muziejaus ir Danos Gedvilienės fondo premija. Ji skirta už filmą „Sengirė“.

Biržų senamiestyje kasinėdami archeologai aptiko senąjį miestą. Rasti XVII a. miestelėnų pastatų pamatai, krosnių fragmentai ir kiti archeologiniai radiniai, pasakojantys apie biržiečių gyvenimą prieš 400 metų.

Ved. Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau