Žinios. „Microsoft“ įtaria, kad didelio masto kibernetines atakas prieš JAV ir kitų šalių institucijas organizavo įsilaužėliai iš Rusijos

Aliaksandras Lukašenka šiandien vyksta į Sočį, kur susitiks su Vladimiru Putinu. Nors skelbiama, kad lyderiai pagrindinį dėmesį skirs ekonomikai, Lukašenka į Rusiją vyksta, Minsko režimui vis labiau užsidarant.

Lietuva išsiunčia du Baltarusijos ambasados darbuotojus už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.

Sulaikytą baltarusių žurnalistą Ramaną Pratasėvičių aplankė advokatė. Pasak jos, Pratasevičius gyvas ir sveikas.

Premjerė Ingrida Šimonytė socialiniame tinkle pakvietė Europos dviračių treko čempionatą rengti Lietuvoje.

Nutrūkus oro susisiekimui iš Minsko į Vilnių, kelionėms atviri sausumos keliai. Autobusais iš Lietuvos į Baltarusiją vyksta baltarusiai dirbantys Vilniuje.

Penktadienį Lietuvos Kultūros ministerijos Medijų taryba išplatino viešą pareiškimą dėl situacijos Baltarusijoje. Kaip teigiama, taryba, kurią sudaro žiniasklaidos profesionalai, žurnalistų asociacijų ir mokymo įstaigų atstovai, yra susirūpinusi dėl nesibaigiančių represijų ir puolimo prieš žurnalistus ir nepriklausomą žiniasklaidą Baltarusijoje.

Po medikės dirbusios Šiaulių ligoninėje mirties pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo privedimo prie savižudybės ir dokumentų klastojimo.

Ketinama atgaivinti per pirmąją pandemijos bangą veikusį vadinamąjį Baltijos šalių „kelionių burbulą“.

Registrų centro duomenimis, galimybių pasą jau gavo apie 270 tūkstančių gyventojų, dar apie 700 tai padarė atvykę į Registrų centro padalinius.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad draudimas į Seimą išrinktam politikui rinktis mandatą prieštarauja Konstitucijai.

Kompanija „Microsoftׅ“ skelbia, kad Rusijos remiami programišiai ir toliau rengia kibernetines atakas prieš Jungtinių Valstijų vyriausybę, analizės centrus ir nevyriausybines organizacijas.

Ved. Eglė Matonienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau