Laba diena, Lietuva. „Eurovizija“ ir politika: ką parodė šių metų balsavimas?

Pasaulio akiratyje – beprecedentis vakarykštis incidentas Baltarusijoje, galimas sankcijas svarsto Vakarai. Šiuo metu atskleidžiama, jog kartu su Romanas Pratasevičiumi ir jo drauge iš lėktuvo išlipo dar keli asmenys. Apie situaciją kalbamės su EHU Komunikacijos ir plėtros skyriaus vadovu Maksimo Miltos.

Pasaulis mato pagrindą nerimauti dėl galimų sankcijų Baltarusijai – situacija lyginama su Ukrainoje numuštu Malaizijos lėktuvu, kai atsakas nebuvo pakankamas. Apie tai, kodėl ir kokios sankcijos būtų efektyviausios prieš Lukašenkos režimą, klausiame politologo Vadzimo Vileitos.

Šiandien startuoja galimybių pasas. LRT trumpai žingsnis po žingsnio supažindina su informacija, ką apie jį reikia žinoti, ir kam atsivers galimybės papietauti kavinės viduje ar nueiti į baseiną.

Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ krepšinio rungtynės turėtų būti vienu pirmųjų renginių, kuriame bus išbandomas galimybių pasas. Rungtynes Žalgirio arenoje, kurioje gali tilpti 15 tūkst. žiūrovų, naudojant galimybių pasą galės stebėti 500 sirgalių. Apie sirgalių susidomėjimą ir galimybes testuotis arenos prieigose pokalbis su „Žalgirio“ vadovu Pauliumi Motiejūnu.

Apie vakarykštį incidentą Baltarusijoje kalbamės su aviacijos ekspertu Vidu Kaupeliu. Dėl įvykio šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą, jog lėktuvai, kertantys Baltarusijos oro erdvę, į Lietuvą patekti negali. Kaip tai atsilieps keleiviams ir oro bendrovėms? Taip pat klausiame ir dėl vakykščio įvykio aplinkybių: kokios yra standartinės procedūros, ką galima pasakyti apie „Ryanair“ sprendimą leistis Minske iš to, kas yra žinoma apie skrydį.

Kaip ir kiekvieną pirmadienį, tarptautinės politikos įvykius apžvelgiame su politologu Linu Kojala: įvykis Baltarusijoje ir galimos sankcijos, „Eurovizijos“ balsavimo politika ir dvejus metus Volodymyro Zelenskio prezidentavimo.

Europos Sąjungos lyderiai pasmerkė Baltarusijos režimo išpuolį – šiuo metu ruošiamas ketvirtas sankcijų paketas, kalbama apie sektorines sankcijas, kadangi individualių nebepakanka. Šiandien Lietuvai uždraudus į šalį atvykti lėktuvams pro Baltarusijos oro erdvę, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė siūlysiantis tai visai bendrijai, taip pat kalbama ir apie tai, jog Baltarusijoje pakilę lėktuvai negalėtų leistis ES ir NATO erdvėje. Apie tai, kokie sprendimai svarstomi, kalbamės su reportere iš Briuselio Justina Ilkevičiūte.

Tęsiame reportažų ciklą apie „Auksinių scenos kryžių“ laureatus: šiandien kviečiame susipažinti su Miku Žukausku, įvertintu už vaizdo projekcijas Krystiano Lupos (Liupos) spektakliui „Austerlicas“. Dirbantis ir teatre, ir kine, ir televizijoje, Mikas Žukauskas sako net sunku apibrėžti kurios srities menininku save laiko. Todėl apibūdinimui labai tinkantis Jono Meko sau taikytas apibūdinimas – „filmininkas“.

Socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau