Labas rytas, Lietuva I d. Neuromokslininkas: kai iššūkiai viršija galimybes, susiduriame su nerimu ir depresija

Spaudos apžvalga.

Kaip muzika gali suskambėti vaizde? Atsakymą žino grafikos menininkė Neringa Žukauskaitė – jos naujus darbus įkvepia būtent muzikos kūriniai. Apie dviejų menų sąsają, kūrybos vingius ir grafikos netikėtumus – kolegės Ievos Žigaitės reportaže.

Pandemija bei karantinas pakoregavo darbo rinką: netekusieji darbo aktyviai jo ieško ar net ryžtasi persikvalifikuoti, kiti dėl neapibrėžtos padėties nuo didesnių pokyčių susilaiko. Žmonių istorijos ir persikvalifikavimo tendencijos – reportaže.

Pristatytos naujos dviračių treko varžybos – Čempionių lyga. Inauguraciniame sezone vieną iš etapų priims Panevėžys – lapkričio 27 d. čia įvyks trečiasis etapas. Tarp pasaulio lyderių pasirodys ir lietuvė Simona Krupeckaitė. Apie šį šou ir varžybas kalbamės su Dviračių sporto federacijos prezidentu Dariumi Levickiu ir Dviračių treko rinktinės treneris Dmitrij Leopold.

Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį – metas sužinoti, kokių orų laukti savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje. LHMT vyriausiosios specialistės Izoldos Marcinonienės teigimu, šalyje vyrauja labai kontrastingi orai – kol viena dalis šalies mėgaujasi saulės spinduliais, kita yra merkiama lietaus.

Per pastaruosius pusantrų metų patiriame nemažai iššūkių – apie atsparumą jiems asmeniniame gyvenime kalbame su LSMU Neuromokslų instituto mokslo darbuotoju dr. Juliumi Neverausku ir ugdymo lektore Leda Petrauskiene.

Žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas teigia, Lietuva bene vienintelė valstybė Europoje, kurioje dėl COVID-19 pandemijos vaikai tiek ilgai priversti mokytis per nuotolį. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su tuo nesutinka, esą UNESCO duomenimis, yra šalių ir ilgiau moksleiviams neleidžiančių grįžti į klases.

Socialinių tinklų naujienos.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau