Laba diena, Lietuva. Prezidento pasisakymas Šeimų marše iššaukė skirtingas ekspertų reakcijas ir kelia klausimą: kokia tikroji Prezidento pozicija?

Giržadas: šiais metais turime visas sąlygas pagerinti savo „Eurovizijos“ rekordą

Šįvakar pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuvos atstovai – grupė „The Roop“. Jie ant scenos žengs pirmieji. Antrasis pusfinalis – poryt, o į finalą, kuris vyks šeštadienį, pateks po dešimt šalių atstovų. Kaip lietuviai paskirstys balsus finalistams skelbs atlikėjas ir dainų autorius Andrius Mamontovas. Lygiai prieš 15 metų specialiai „Eurovizijai“ jo suburta grupė „LT United“ užėmė iki šiol aukščiausią Lietuvos vietą šiame dainų konkurse. Ar „The Roop“ pavyks pagerinti rekordą? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ Rasa Tapinienė kalbasi su Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovu Audriumi Giržadu.

Vox populi. Lietuviai išreiškia palaikymą „The Roop“ ir negaili komplimentų: giria ir įvaizdį, ir dainą

Artėjant „Eurovizijos“ pirmąjam pusfinaliui LRT reporteriai apklausė žmones gatvėse: kaip jie vertina „The Roop“ šansus konkurse?

Mizaras: gyvenimas yra toks, kad žmonės gyvena ne tik susituokę – Konstitucija gina ir teisę į partnerystę

Advokatas Vytautas Mizaras paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju. Per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 44, susilaikė 14. Pagrindinis šalies įstatymas numato, kad Konstitucinis Teismas kas trejus metus atnaujinamas trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriamii devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje pokalbis su naujai paskirtu KT teisėju.

ES – pabėgėlių krizės pamatai: per parą Ispaniją užplūdo 5000 migrantų

Ispanijos Seutos anklavą Šiaurės Afrikoje per parą pasiekė rekordinis migrantų skaičius – mažiausiai 5000, kas penktas iš jų – nepilnametis. Pagal savo mastą precedento neturintis antplūdis prasidėjo tvyrant didelei įtampai tarp Madrido ir Rabato. Maroką supykdė žinia, kad už Vakarų Sacharos nepriklausomybę kovojančio Polisario lyderis Brahimas Galis nuo balandžio vidurio gydomas Ispanijoje dėl COVID-19. Ispanijos vidaus reikalų ministerija į anklavą nedelsiant išsiuntė civilinės gvardijos ir nacionalinės policijos pastiprinimą. Komentuoja LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Eigirdas: norėtume, kad Baltarusija ir Rusija taptų demokratinėmis valstybėmis ir nebekeltų karinės grėsmės

Žurnalas „Valstybė“ jau keturioliktus metus iš eilės rengia verslo ir politikos lyderiams skirtą „Lietuvos Davosą“. Solidžiausiu pripažįstamo renginio pavadinimas simbolizuoja tikslą kurti technologiškai ir demokratiškai pažangią valstybę, įgalią pasipriešinti diktatūrų įtakai. Šiemet čia – Startuolių lyderystės bei Vilniaus demokratijos forumai ir Lietuvos ekonomikos konferencija. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su Demokratijos plėtros fondo prezidentu Eduardu Eigirdu.

Mokslininkai Klaipėdoje užsiima eksperimentais: kuria dirbtines salas, gerinančias vandens kokybę

Klaipėdos universiteto mokslininkai eksperimentuoja kurdami dirbtines salas. Augalais apsodintos platformos jau želia Kuršių mariose ir uostamiestyje, Danės upės užutėkyje. Salos kuriamos gerinti vandens kokybę – toks natūralus augalų filtras mažina žydėjimą, skaidrina telkinius, tačiau augalus pamėgo antys – tenka atsodinti. Į vieną tokią salą nuplaukė kolegė Jovita Gaižauskaitė.

Politologė įvertino Nausėdos pasisakymą Šeimų marše: sunku patikėti, kad jis palaiko abi puses

Prezidentūra tikslina Gitano Nausėdos šeštadienį pasakytą sveikinimą. Šalies vadovo vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė interviu „Žinių radijui“ sakė, kad kreiptasi buvo ne konkrečiai į Vingio parke susirinkusiuosius, bet į visas Lietuvos šeimas. Taip pat sveikinime Tarptautinės šeimos dienos proga Nausėda esą nepasisakė prieš Partnerystės įstatymą. Ekspertai šalies vadovo žinutę vertina nevienareikšmiškai: vieniems atrodo, kad prezidentas pats sau prieštaravo, o kitiems – kad jis visuomenę veda į dialogą. Komentuoja Lietuvos karo akademijos politologė Jūratė Novagrockienė.

Barų ir restoranų atstovas: Galimybių pasas per daug suvaržytas, kad galėtų tokiu vadintis

Nuo pirmadienio Lietuvoje turėtų įsigalioti Galimybių pasas. Ši priemonė leistų lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, apsigyventi daugiau nei vienam žmogui apgyvendinimo paslaugas teikiančiose vietose ir naudotis kitomis privilegijomis. Tačiau likus mažiau nei savaitei iki starto išlieka abejonės, ar jis bus sklandus – verslas turi daugiau klausimų nei ministerija gali pateikti atsakymų.

Lietuvių ūkininko užauginti bambukai puošia aplinką visoje Europoje: ieškojome kažko netradicinio

Ūkininkas Nerijus Žilinskas ūkyje prie Kėdainių augina bambukus, kaip jis sako, augalą, kurį perprasti labai sudėtinga. Lietuvio užauginti bambukai puošia aplinką ne tik Danijoje, bet ir kitose Europos šalyse.

Vaikams ir žvejams pažįstamos apsiuvos stebina juvelyriniais gebėjimais: geba ręsti namelius iš įvairiausių medžiagų

Mažus gyvūnėlius – apsiuvas, aptinkamas vandens telkiniuose, puikiai žino smalsūs vaikai bei žvejai, kurie naudoja jas masalui. Apsiuvos tarytum sraigės gyvena nameliuose, kuriuos nešiojasi judėdamos. Dar daugiau – jos geba pasistatyti namus pačios. Išradingi namukai įkvėpė juvelyrus – bendradarbiaudami su apsiuvomis jie kuria papuošalus iš aukso ir brangakmenių. Pasakoja gamtininkas Almantas Kulbis.

Po dešimtmetį trukusios rekonstrukcijos duris atveria Mykolo Oginskio rūmai Plungėje: kviečia aplankyti ekspozicijas bei meno dirbinius

Po ilgo restauracijos dešimtmečio duris atveria Mykolo Oginskio rūmai Plungėje. Žemaičių dailės muziejus kviečia aplankyti ekspozicijas: archeologinę parodą „Senoji Žemaitijos praeitis“, pamatyti XX a. iškiliausių dailininkų, kilusių iš Žemaitijos, darbus, o taip į rūmus grįžo Oginskių kolekcionuoti meno dirbiniai, paveikslai, baldai.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau