Labas rytas, Lietuva II d. Kodėl būtina žinoti savo kraujospūdį?

Specialistė atsako: kaip taisyklingai naudotis kraujospūdžio aparatu ir ką daryti, jame pamačius neraminančius skaičius

Šiandien minima Pasaulinė aukšto kraujospūdžio diena. Medikai sako, kad reikia reguliariai matuotis savo spaudimą.. Kaip tai daryti taisyklingai? Apie tai – pokalbis su Širdies asociacijos prezidente dodc. dr. Sigita Glaveckaite.

„Eurovizijos“ atidarymo ceremonijoje – įvaizdžiu stebinantys „The Roop“, žiniasklaidos dėmesys ir prasidedančios šventės atmosfera

„Eurovizijos“ atidarymo ceremonija visada stebina spalvų ir aprangos derinių įvairove – atlikėjai siekia sužibėti ir atkreipti į save dėmesį. Pirmieji ant turkio spalvos kilimo pasirodė mūsų šaliai atstovaujanti „The Roop“ trijulė, taip pat pasirinkusi ryškų įvaizdį. Išskirtinė Vaidoto stiliaus detalė – sijonas.

Tęsiame pažintį su „The Roop" varžovais: JK atstovas – Jamesas Newmanas

Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Jungtinei Karalystei atstovaus Jamesas Newmanas. Bendradarbiaudamas su stambia muzikos kompanija BMG, šį atlikėją atstovauti šaliai britų transliuotojas BBC parinko dar prieš metus. Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus 2020-ųjų „Euroviziją“, J. Newmano kelialapis buvo perkeltas į šiuos metus. Beje, kadangi britai – vieni stambiausių konkurso finansinių rėmėjų, J. Newmanui nereiks rungtis pusfinalyje. Jis keliaus tiesiai į gegužės 22 dieną Roterdame vyksiantį „Eurovizijos“ finalą.

Sukilimo vado Antano Gelgaudo metai: lyderis, taip ir nepajutęs gyvenimo laisvoje tėvynėje džiaugsmo

Šiemet minime 1830-1831 metų sukilimo Lietuvoje ir jo vado Antano Gelgaudo žūties 190-ąsias metines. Kas buvo Antanas Gelgaudas ir kodėl svarbu jį prisiminti? Apie tai – pokalbis su VDA Panemunės pilies meno direktorius Mariumi Daraškevičiu.

Atsinaujinkite savo gėlynus: specialistės pastebi, kad lietuviai pasitiki laiko patikrintomis augalų veislėmis

Kiemo ar terasos vizitinė kortelė – gėlynai. Kokios tendencijos vyrauja šiemet, ką naujo galima įtupdyti į gėlių darželį, kuo domisi lietuviai – reportaže.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau