Panorama. „Šeimos gynimo marše“ Vilniuje – tūkstančiai tradicinės šeimos gynėjų

Į Vilniuje Vingio parke surengtą „šeimos gynimo maršą“ susirinko tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos. Renginys tęsiasi jau pustrečios valandos.

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, kariuomenė surengė Žygį per Pietų Lietuvą. Varėnoje ir Lazdijuose prisiminti kovotojai už Lietuvos laisvę, taip pat – žuvęs partizanų vadas Juozas Lukša-Daumantas, kurio 100-ąsias gimimo metines minėsime rugpjūtį. Partizanui Juozui Jakavoniui-Tigrui Varėnos savivaldybė už pilietiškumą įteikė Adolfo Ramanausko-Vanago premiją.

Izraelio pajėgoms per antskrydį Gazos ruože sugriovus tarptautinės žiniasklaidos pastatą, Vakarai ragina užtikrinti žurnalistų saugumą. Pranešama, kad atakuotame pastate buvo įsikūrę ir kiti biurai, buvo ir gyvenamųjų butų.

Artėjant vasarai gyventojai vis drąsiau rezervuoja keliones tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Turizmo atstovai teigia, tikras proveržis turėtų įvykti po to, kai Europos Sąjunga priims žaliąjį sertifikatą, o Lietuvoje ims veikti galimybių pasas.

Taršių bendrovių kaimynystėje įsikūrę žmonės turėtų lengviau atsikvėpti: sugriežtinus taršos leidimų sąlygas, nuo šiol už įmonės teritorijų negalės sklisti jokia tarša, o medžiagoms patekus į aplinką, bendrovės turės ją netrukus išvalyti.

Prezidentūros kiemelyje atidaryta paroda, pristatanti žmonių su negalia portretus ir istorijas iš Lietuvos bei Švedijos. Anot parodą globojančios pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės, tikslas – skatinti diskusiją apie žmonių su negalia gerovę bei fizinės ir informacinės aplinkos prieinamumą.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau