Laba diena, Lietuva. Prezidentūra: sprendžiant mobingo problemą, galima taikyti ir tam tikrą paskatų sistemą įmonėms

Šiaulių medikai surengė protestą dėl mobingo ligoninėje: liepė nekomentuoti, bet kokį pavyzdį parodysim savo vaikams, jei nutylėsim?

Šiandien prie Respublikinės Šiaulių ligoninės susirinkę medikai ir miesto gyventojai degė žvakutes, taip atsisveikindami su praėjusį penktadienį iš gyvenimo pasitraukusia medike, kaltinusia gydymo įstaigos vadovus mobingu. Susirinkę kolegos tikino surengę tylią protesto akciją. Viešai kalbančių apie Šiaulių ligoninėje patiriamą įtampą ir vadovų spaudimą vis daugėja.

Mobingą tyrinėjanti profesorė problemos šaknis mato šalies istorijoje: morale rūpinosi religija, sovietmečiu jos vietą užėmė nepajėgi mokykla

Po anoniminių Respublikinės Šiaulių ligoninės darbuotojų liudijimų apie įstaigoje vykdomą mobingą trečiadienį Lietuvos medikų sąjūdis išplatino viešą kreipimąsi dėl taikomo psichologinio smurto prieš medicinos darbuotojus. Jis skirtas Sveikatos apsaugos ministerijai, Valstybinei darbo inspekcijai bei pačiai gydymo įstaigai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su mobingą tyrinėjančia VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto profesore Judita VVeinhardt.

Gydytojai įspėja: apgamų „gydymas“ dėl estetinių priežasčių gali sukelti rimtų pasekmių

Kasmet Lietuvoje nustatoma pusketvirto šimto melanomos – agresyviausio odos vėžio – atvejų. Onkologai visame pasaulyje nerimauja, kad nemaža dalis melanomos atvejų per COVID–19 pandemiją liko nediagnozuota, tad ir Lietuvos skaičiai gali ūgtelti. LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“ apsilankė prie Nacionalinio vėžio instituto vykusioje akcijoje ir apie šią ligą pakalbino gydytojus onkologus Kęstutį Barštį ir Jolitą Gibavičienę.

Politologė apie konfliktą tarp Izraelio ir palestiniečių: kažkurios pusės palaikymas jį tik gilins

Izraelio ir palestiniečių konfliktas ketvirtadienį toliau intensyvėja dviem frontais, tęsiantis kruvinam smurtui tarp Izraelio ir „Hamas“ kovotojų Gazos Ruože, taip pat arabų ir žydų riaušėms Izraelio miestų gatvėse. Oro pavojaus sirenos aidėjo visame Izraelyje, taip pat – pirmą kartą – šalies šiaurėje. Įtemptą situaciją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ apžvelgia TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė.

LRT ieško sprendimų. Parama socialinių būstų gyventojams

Projektas „LRT ieško sprendimų“ – apie socialinį būstą. Prieš trejus metus Kauno rajono savivaldybė sutvarkė seną darželį ir čia sukėlė gyventi 18 socialinio būsto laukusių šeimų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tokios koncentracijos nerekomenduoja, rajono valdininkai sako, permainos sistemoje – būtinos, esą dabartinė tvarka neskatina žmonių dirbti ir įsigyti nuosavą butą. O Kauno savivaldybė sieks, kad palaipsniui socialinių būstų gyventojams iš viso nereikėtų socialinės paramos.

COVID-19 smūgis Nepalui: situacija sparčiai blogėja ir tampa panaši į Indijos

Kinija nubrėš liniją, kuri „atskirs“ šalies ir Nepalo teritorijas aukščiausio pasaulio kalno Everesto viršūnėje, baiminantis, kad į jį kopiantys alpinistai gali užsikrėsti ir perduoti koronavirusą. Situacija Nepale sparčiai blogėja. Plačiau apie Nepale augančius COVID-19 skaičius LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja užsienio naujienų redaktorė Indrė Urbaitė.

Nelikus bibliotekų, pas skaitytojus atvyksta bibliobusas: Pasvalio rajone per mėnesį toks autobusas aplanko dvidešimt kaimų

Kaimiškose vietovėse nelikus bibliotekų, pas skaitytojus atvyksta bibliobusas. Pasvalio rajone per mėnesį toks autobusas aplanko dvidešimt kaimų. Tokioje bibliotekoje ant ratų apsilankė kolegė Vesta Tizenhauzienė.

Japoniškame sode pagaliau pražydo sakuros: šimtai medžių pasidabino baltais ir rožiniais žiedais

Net trimis savaitėmis vėliau nei pernai Japoniškame sode pagaliau sužydėjo sakuros. Šimtai medžių pasidabino baltais ir rožiniais žiedais.

Ved. Guoda Litvaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau