Laba diena, Lietuva. EK pristatė tarpinį nulinės taršos planą: kaip keisis mūsų gyvenimas?

LRT Tyrimų skyriaus gauti vidiniai Sveikatos apsaugos ministerijos susirašinėjimai rodo, kad už pernai pavasarį įvykdytų beveik 9 mln. eurų vertės COVID-19 pirkimų stovėjo ne valstybės pareigūnai, bet pašalinis žmogus – visuomenininkas Šarūnas Narbutas. Per jį Lietuva įsigijo ir iki šiol nenaudojamų monitorių. Įranga buvo perkama, nors jau tada žinota, kad ji neturi privalomų sertifikatų. Apie šešėlinio ministerijos pagalbininko veiklą pasakoja LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Rūta Juknevičiūtė ir Jurga Tvaskienė.

Šiandien Europos reikalų ministrai sprendė dėl žaliojo sertifikato veikimo galimybių, kuris leistų persirgusiems arba pasiskiepijusiems laisviau keliauti. Planuojama, kad sertifikatas turėtų veikti nuo birželio. Apie žaliojo sertifikato privilegijas ir aspektus, kurie kelia nesutarimų, pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Nors iki oficialaus maudynių sezono dar beveik mėnuo, tačiau prie vandens telkinių, sušilus orui, žmonių vis daugiau, o paplūdimius prižiūrintys dėlioja paskutinius pasiruošimo darbus. Kaip vyksta pasiruošimas ir kaip bus užtikrinami karantino ribojimai reportaže.

Telšius birželį papuoš pirmoji tokia Lietuvoje akmeninė „Paskutinė vakarienė“. Tai pagal Leonardo da Vinčio garsiąją freską kuriama skulptūra. 4 metrų ilgio skulptūra jau kelis mėnesius skaptuojama iš akmens. Kaip vyksta kūryba, domėjosi žurnalistė Aina Mizgirdė.

Savivaldybių ir valstybinės mokyklos pradeda atsilikti konkurencinėje kovoje su privačiomis ugdymo įstaigomis, skelbia žurnalas „Reitingai“. Anot žurnalo „Reitingų“ redaktoriaus Gintaro Sarafino, tokia tendencija matoma tiek iš tarptautinių moksleivių pasiekimų tyrimo analizių, tiek iš nacionalinio gimnazijų reitingo, sudaryto remiantis valstybinių brandos egzamino rezultatais.

Šiandien paskelbtuose geriausių šalies švietimo įstaigų reitingai parodė, kad įstaigos lyderės ir toliau neužleidžia pozicijų. Tarp jų ir Vilniaus kolegija, kuri užėmė pirmąją vietą tarp kolegijų. Kokia šių reitingų nauda ir galima žala laidoje pokalbis su Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekane Vaiva Juškiene.

Europos Komisija trečiadienį pristatė tarpinį nulinės taršos planą, kaip sumažinti oro, vandens ir dirvožemio taršą iki 2030 metų. Komisijos vizijoje – griežtesnės taisyklės aplinkos teršėjams, kurie neišvengs ir didesnių ar naujų mokesčių. Siekiama išsigryninti ir įgyvendinti Euro 7 standartą transporto priemonėms, kuris taps paskutine stotele automobiliams su vidaus degimo varikliais, sumažinti mikroplastikų patekimą į aplinką. Taip pat didelis dėmesys skiriamas garso ir oro taršos mažinimui. Plačiau apie planą pasakoja eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau