Laba diena, Lietuva. Statybinių kainų šuolis: kai kurios žaliavos pabrango daugiau nei 100 proc.

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

Armonaitė apsilankė įmonėje, išbandančioje vaistus nuo COVID-19: Lietuva gali svariai prisidėti prie pasaulinės kovos prieš pandemiją
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė antradienį apsilankė „Northway Biotech“ įmonėje, kuri nesenai paskelbė, kad kartu partneriais jau išbando vaistus, skirtus COVID-19 virusą neutralizuojančių antikūnų gamybai. Šiuo metu atliekami klinikiniai testai Šveicarijoje ir, esant teigiamiems rezultatams, antikūniai rinką turėtų pasiekti jau šiemet.

Statybinių kainų „cunamis“ – statybos klesti, tačiau kai kurios žaliavos pabrango daugiau nei 100 proc.
Fiksuojami būstų pardavimo rekordai, statybos klesti, tačiau pradėjo trūkti žaliavų. Situaciją komentuoja Statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Demografinė situacija Kinijoje: nuo vieno vaiko politikos iki gyventojų skaičiaus mažėjimo
Nepaisant to, kad Kinijoje gyventojų skaičius didėja, stebint demografinius pokyčius šalyje prognozuojamas gyventojų skaičiaus mažėjimas. Situaciją komentuoja Užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Vaiguvos upė-gatvė traukia turistus: ypatinga vieta, kuria vaikščiojo ir pats Vincas Kudirka
Keliamės į Šakių rajoną, Plokščius. Atgimstant gamtai, visi dažniau keliauja po Lietuvą. Pasižiūrėkime, kuo įdomi vienintelė Lietuvoje upė-gatvė, kuria vietiniai važiuoja į namus. Nes kito kelio nėra. Vaiguvos upės slėnyje mėgo pasivaikščioti Vincas Kudirka. Apie tai plačiau LRT reporterė Rūta Lankininkaitė.

Politologė apie (ne)paviešintus apklausos klausimus: prezidentūra neturi aiškios komunikacijos strategijos
Karo akademijos politologės Jūratės Novagrockienės komentaras.

Vakcinų poveikis vaisingumui: rekomendacijų nėra tik nėščiosioms, planuojančioms ir maitinančioms siūloma skiepytis
Medikai neigia mitą, kad vakcina nuo COVID-19 gali pakenkti vaisingumui. Skiepytis rekomenduojama ne tik panuojantiems kūdikį, bet ir jau žindančioms mamos. Plačiau apie vakcinas nėščiosioms ir maitinančioms LRT reporterės Kristinos Karlonės pokalbis su Kauno klinikų gydytoja, profesore Rūta Nadišauskiene.

Daržininkai mėgėjai skina pomidorus: patarimai, padėsiantys užsiauginti gausų derlių
Per pandemiją keičiasi žmonių įpročiai, per karantinus ieškoma įvairių naujų veiklų. Kai kurie daržininkai suserga kaip jie patys vadina pomidorlige. Ir jau skina pirmuosius pomidorus, o paskutinius skins prieš pat Naujuosius, gruodį. Kaip reikia auginti, kokias veisles rinktis domisi LRT reporterė Rūta Lankininkaitė.

Pražydo didžiausias Lietuvos tulpynas: antrus metus populiariausia koronos vardu pavadinta tulpė
Radviliškio rajone sužydo didžiausias šalyje tulpynas. Burbiškio dvaro parke žiedus skleidžia tūkstančiai tulpių, iš viso apie 500 skirtingų rūšių. Tarp jų ir itin retos, neįprastą istoriją ar vardus turinčios tulpės. Jau antrus metus populiariausia koronos vardu pavadinta tulpė. Daugiau apie tulpyną pasakoja LRT reporterė Aina Mizgirdė.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau