Laba diena, Lietuva. Laukiama Bideno ir Putino akistatos: šalių vadovai ieško vietos susitikimui

VVKT šiandien vėl apžvelgė nepageidaujamus šalutinius poveikius ir jų dažnumą nuo COVID-19 vakcinų: informuota, jog dviems jauniems žmonėms po „AstraZeneca“ vakcinos pasireiškė trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje. Apie šiuos reiškinius ir kokias pasekmes tai gali turėti, klausiame Vaistų kontrolės tarnybos vyresnioji patarėjos Rugilės Pilvinienės.

Nuo pirmadienio į mokyklas testuojantis galėjo grįžti 5-11 klasių mokiniai. Tačiau kontaktiniu būdu kol kas mokslus organizuos tik pavienės klasės, mažiau nei pusėje šalies savivaldybių. Argumentais kodėl nuspręsta mokslus tęsti nuotoliniu būdu, ir tvarka, kaip mokysis, nusprendę grįžti į mokyklos suolus domėjosi Kristina Karlonė.

Šiandien Izraelyje minima Jeruzalės diena, kuri minima jau keletą dešimtmečių, tačiau šalyje šventinių nuotaikų mažai – fiksuojami susirėmimai tarp musulmonų maldininkų ir Izraelio pareigūnų, skaičiuojami šimtai sužeistųjų. Apie šios šventės aplinkybes bei padėtį šalyje pasakoja užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

Kaip ir kiekvieną pirmadienį, aptariame tarptautines pasaulio aktualijas: tai padaryti padeda politologas Linas Kojala. Šįkart akiratyje – Škotijoje vykusių rinkimų rezultatai ir Joe Bideno ir Vladimiro Putino akistata.

Kaunas tikisi, jog kitąmet dalies pasaulio akys bus nukreiptos į šį miestą, kuris 2022-aisiais metais taps Europos kultūros sostine. Apie šį projektą bei pasirengimo darbus pasakoja „Kaunas 2022“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Reinikis, kuris pabrėžia, jog iki šio įvykio liko vos viena vasara. Ką Kaunas nori ištransliuoti pasauliui apie save ir ką žada daryti, jei pandemija neleis įgyvendinti plano A?

Tęsiame reportažų ciklą apie „Auksinių scenos kryžių“ laureatus: šįkart laukia pažintis su Daliumi Abariu, pelniusiu režisūros „Auksinį kryžių“ už operos „Skrajojantis olandas“ pastatymą. Opera pernai vasarą atlikta vieną kartą atvirame ore, Klaipėdos laivų statyklos elinge: režisieriui teko suvaldyti ne tik 50 metrų dydžio scenografiją, bet ir numatyti galimas gamtos stichijas – vėją, lietų. Režisierius sako, kad nors atvirame ore nieko negali nuspėti iš anksto, natūralus gamtovaizdis – didžiausias įkvėpimas.

Po kibernetinio išpuolio Amerikos kompanija „Colonial Pipeline“ vis dar neįjungia savo sistemos, per kurią degalais aprūpinama Jungtinių Valstijų rytų pakrantė. Analitikų teigimu, tokia ataka savo mastu yra beprecedentė ir kelia rimtų klausimų apie Amerikos infrastruktūros saugumą.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkai rado išeitį, kaip tvarkyti nebetinkamas vartoti maisto atliekas. Panaudojant visaėdes juodosios plokščiamusės lervas maisto atliekos virsta komposto granulėmis. Anot mokslininkų, tai pirmosios pasaulyje granuliuotos musių lervų komposto trąšos. Plačiau apie technologiją sužinokite reportaže.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau