Labas rytas, Lietuva I d. Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ dvidešimtmetis

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I d.

„Lietuvos spaudos fotografijai“ – 20 metų: svarbiausi laikmečio įvykiai Vilniaus Rotušėje vykstančioje parodoje
„Lietuvos spaudos fotografija“ – konkursas tokiu pavadinimu jau dvidešimtmetį vienija spaudos fotografus ir fotografuojančius žurnalistus kurie kasdien fiksuoja ir įamžina reikšmingus įvykius. Šiemet sukanka dvidešimt metų, kai gimė idėja rengti konkursą pavadinimu„ Lietuvos spaudos fotografija“. Kviečiame pasidairyti po parodą virtualiai, ir aplankyti gyvai Vilniaus Rotušėje. Kodėl? Atsakymas reportaže.

Žvalios savaitės pradžiai: pratimai kelio sąnariui
Kelio skausmą esame patyrę daugelis. Kineziterapeutė Daiva Janarauskienė šį rytą siūlo kelis pratimus, draugiškus kelio sąnariui. Kviečiame ne tik pasižiūrėti, bet ir sportuoti drauge.

Idėjos pirmadienio meniu: veganiškos meksikietiškos tortilijos receptas
Kviečiame į virtuvę! Šįryt pusryčiams puikiai tiks meksikietiškos tortilijos. Pateikiame veganišką jų variantą. Receptu dalijasi maisto tinklaraštininkė Geistė Raicevičiūtė.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”: programoje vietos tiek didžiuliams festivaliams, tiek ir šimtams mažesnių veiklų
Štai tokiais žodžiai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” kartu su LRT pradeda vis labiau girdėtis ir vis garsiai sakyti MES – IŠAUGOM! Viso to tikslas – priminti visiems Lietuvoje, jog Kaunas pasikeitė, subrendo ir pasiruošė tapti visos Europos kultūrine sostine 2022-aisiais. Jau visai greitai didžiulė Lietuvos ir tarptautinių kūrėjų komanda Kaune ir Kauno rajone pristatys įspūdingą 2022-ųjų metų programą, kurioje turėtų būti vietos tiek didžiuliams festivaliams, tiek ir šimtams mažesnių kultūrinių veiklų. Kaunas atsidurs po visos Europos padidinamuoju stiklu ir ta proga yra pasiryžę nustebinti ne tik mus, lietuvius, bet ir čia niekada nesilankiusius. Kviečiame pažiūrėti klipą, kurį kūrė režisierius Dominykas Bliznikas, idėjos autoriai – kūrybinė agentūra MARIOS, muziką parašė Giedrius Širka ir Paulius Kilbauskas.

Sutelktinis finansavimas: svajonių įgyvendinimas už minios pinigus
Turite svajonę, bet neturite jai pinigų? LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė dalinasi patarimais kaip įgyvendinti svajones, kai joms nėra pinigų.

Profesorė apie antikūnų tikrinimą pasiskiepijus: antikūnų tyrimas neparodo ląstelinio imuninio atsako į vakciną
Pokalbis apie antikūnų testus ir imunitetą pasiskiepijus su LSMU Infekcinių ligų klinikos vadove prof. dr. Aukse Mickiene.

Rubrikoje „Kalendorius“ – golfo diena: kurioje šalyje gimė ši sporto šaka?
Laisvalaikio leidimo būdas – golfas – atsirado XV a. Škotijoje. Nors, kaip manoma, panašaus žaidimo ištakos gali siekti ir senovės romėnų ar persų laikus. Žaidimas paplito po Angliją bei britų kolonijas visame pasaulyje. Golfas žaidžiamas lauke, kuriame įrengta 9 arba 18 duobučių kamuoliukams įridenti. Sportui būtina nedidelis kamuoliukas ir įvairių dydžių bei formų lazdos. Nors golfas gali pasirodyti lengvas užsiėmimas, visgi prireikia nemažai ištvermės. Žaidimą apsunkinti gali golfo laukuose esančios natūralios gamtinės kliūtys – nuo kalvų iki vandens telkinių. Be to, 18 duobučių žaidimas nėra greitas, tenka nueiti bent 7 kilometrus ir užtrukti apie 4 valandas. Golfas Olimpinėse žaidynėse debiutavo 1900 Paryžiuje, vėliau pašalintas iš programos. Grąžinti golfą į Olimpines žaidynes nuspręsta 2016.

Socialinių tinklų apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Ved. Ugnė Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau