Panorama. Šiandien „The Roop“ pirmąsyk žengė į „Eurovizijos“ sceną (su vert. į gestų k.)

Nelaukdamos visuotinio skiepijimo pradžios, kelios savivaldybės jau šį savaitgalį pakvietė skiepytis visus suaugusiuosius nuo 18 metų. Nors toks sprendimas sulaukė kritikos, merai prašo daugiau laisvių ir pasitikėjimo savivalda.

Europos Sąjunga sudarė susitarimą su farmacijos bendrovėmis „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl iki 1.8 mlrd. jų sukurtos vakcinos nuo COVID-19 dozių įsigijimo, šeštadienį pranešė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

Šeštadienį minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 76-ąsias metines, pagerbtos karo aukos. Pagerbimo ir gėlių padėjimo ceremonijos vyko aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos, Panerių memoriale, Antakalnio ir Vilniaus Vingio karių kapinėse, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Dešimtmečius Lietuvos politikai kalba apie Kremliaus įtaką Pietryčių Lietuvos regionams. Tačiau kurtos programos strategijos, pasak vietos politikų, neveikia. Skeptiškai vertinama ir idėja kurti naują televizijos kanalą regionui. Nors apklausos rodo, kad ten vis labiau pasitikima demokratija, vis labiau patrauklia laikoma ir rusų kalba.

Rinkimų į Škotijos parlamentą atnaujinto balsų skaičiavimo rezultatai šeštadienį rodė, kad šio Jungtinės Karalystės regiono valdančioji partija yra labai arti daugumos, galinčios leisti jai surengti naują referendumą dėl srities nepriklausomybės.

Daugėjant programėlėmis besinaudojančių kurjerių ir pavežėjų, Seime kelią skinasi idėja nustatyti aiškesnius ir skaidresnius santykius tarp paslaugų teikėjų ir platformų savininkų – įpareigoti su kurjeriais sudaryti sutartis bei jose aptarti paslaugų kainas bei apmokėjimą, jų keitimo tvarką ir terminus. Kurjerių teigimu, garantijų trūksta.

Belgijoje nuo šiandien švelninami karantino ribojimai – Briuselyje nebelieka komendanto valandos, po pusmečio gali atsidaryti kavinių lauko terasos. Tai – gera žinia vieninteliam restoranui Belgijoje, kuris siūlo paragauti cepelinų.

Senosios pašto dėžutės jau turėjo būti panaikintos prieš kelerius metus, tačiau dar naudojamos iki šiol. Kas jas turi pašalinti, Panevėžio savivaldybei su Lietuvos paštu teko aiškintis net teisme. Vis dėlto radus kompromisą, visas nuo sovietmečio likusias pašto dėžutes miestas žada nuimti per pusmetį.

Šiandien prasidedanti aplinkos tvarkymo akcija „Darom“ šį kartą ragina ne tik rinkti šiukšles, bet jas rūšiuoti ir patiems priduoti. Akcija vyks penktadienį ir šeštadienį, joje kviečiama dalyvauti išmaniuoju formatu.

Šeštadienį iš Vilniaus išplaukė dvylika savanorių, ketinantys baidarėmis pasiekti Nidą. Tai vienas iš šiemet Lietuvos kultūros sostine tapusios Neringos projekto renginių. Per aštuonias dienas baidarininkai turės įveikti 400 kilometrų.

Vėlų penktadienio vakarą į Nyderlandus atvykusi grupė „The Roop“ šeštadienio rytą jau „pasimatavo“ „Eurovizijos“ konkurso sceną – Roterdamo „Ahoy“ arenoje surengta pirmoji Lietuvos atstovų repeticija.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau