Labas rytas, Lietuva I d. Plokštumoje neišsitenkančios fotografijos

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I d.

Dirbtuvės, kuriose veikėjai išlipa iš fotografinės plokštumos ir tampa apčiuopiamais veikėjais

Įamžintos akimirkos ima ir atgyja. Nuotraukas menininkės iš plokštumos perkelia į naują, specialiai tai nuotraukai sukurtą erdvę. Apie provokaciją, siūlančią į fotografiją pažvelgti neįprastu būdu – reportaže.

Zumba parke – kaip stebuklas: Niujorko gyventojams grupinė treniruotė prilygsta šventei

Grupinė Zumbos treniruotė Centriniame Niujorko parke šio miesto gyventojams išvargintiems ilgai trukusio karantino, prilygsta šventei. Iššokti sukaupto nerimo susirinko apie 100 entuziastų. Tai pirmas žingsnis bandant grįžti į gyvenimą nuo pandemijos.

Neramus Airijos padalijimo šimtmetis: siena jūroje ir taikaus susitarimo viltys

Jubiliejus, kurio nuspręsta plačiai nešvęsti. Užvakar sukako šimtas metų nuo Airijos salos padalijimo ir Šiaurės Airijos sukūrimo. Bet visą šį laiką provinciją skaldo nesutarimai dėl istorijos, dabarties ir ateities, nekalbant jau apie trijų dešimtmečių pilietinį konfliktą tarp protestantų, remiančių sąjungą su Britanija, ir katalikų, norinčių prisijungti prie Airijos. Taiką atnešęs 1998-ųjų susitarimas šiemet ėmė byrėti ir pliekstis naujas smurtas – dėl „Brexito“. Nors išvengta sausumos sienos, kuri atkirstų Šiaurės Airiją nuo Airijos, atsiras siena jūroje, kuri atkirs Šiaurės Airiją nuo Didžiosios Britanijos. Sukrėtimas vieniems skatina nerimą, kad grįš konfliktas, kitiems – viltį, kad pavyks sutarti dėl to, dėl ko nepavyko per šimtmetį.

Jūratės Čerškutės knygų apžvalga

Literatūros kritikės dr. Jūratės Čerškutės knygų apžvalga.

Sezoniniai darbai: ką būtina žinoti?

Pokalbis apie sezoninius darbus su VDI Darbo teisės skyriaus vedėju Šarūnu Orlavičiumi.

„Kalendoriaus“ rubrikoje – 33 gimtadienį mininti Adele: svaiginančios karjeros ištakos

Adele Laurie Blue Adkins – geriau žinoma tiesiog kaip Adele – gimė Londone, Anglijoje. Dar vaikystėje ji pradėjo dainuoti, išmoko groti gitara ir klarnetu, o jau paauglystėje pasinėrė į muziką ir ėmė svarstyti apie dainininkės karjerą. Besimokydama mokykloje Adele ėmė rašyti dainas, kurias draugai skelbdavo internete. Jos kūryba netrukus patraukė įrašų kompanijų dėmesį ir 2006-aisiais Adel pasirašė pirmąjį kontraktą.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau