Panorama. Speciali laida, skirta paminėti oficialaus gestų kalbos pripažinimo Lietuvoje metines

Lietuvoje jau suleista milijonas vakcinų nuo COVID-19, o viena doze paskiepytų gyventojų – daugiau nei ketvirtadalis. Gaunant vis daugiau vakcinų, savivaldybės ieško galimybių kuo skubiau jas panaudoti. Kai kurios jau skiepija gyventojų grupes nuo 55 metų, kitos – 45, mažesnėse savivaldybėse į gyvas eiles nustatytomis dienomis kviečiami visi prioritetinių grupių žmonės.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptiktas 1 naujos – P.1 (braziliškosios) – viruso linijos atvejis. Taip pat nustatyti 469 B.1.1.7 ir 15 B.1.620 viruso linijų atvejų, rašoma Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pranešime.

Verslui, dėl pandemijos kartą jau pasinaudojusiam galimybe atidėti paskolų grąžinimą, bankai antrąkart kredito atostogų nesuteikia. Viešbučių sektorius – neviltyje, sako, kad jei dabar teks grįžti prie paskolų ir palūkanų mokėjimo, kol pandemija nesibaigė ir turistų vis dar nėra, laukia bankrotai. Bankai atsako, kad jų rankos – surištos.

Po vakar „Klaipėdos medienoje“ nugriaudėjusio sprogimo ir kilusio gaisro, du darbuotojai tebėra reanimacijos skyriuje, jų būklė labai sunki. Ekspertai toliau aiškinasi, kodėl kilo nelaimė.

Didžiojo septyneto užsienio reikalų ministrai Londone pradėjo susitikimą, per kurį aptars grėsmes Vakarams, kurias kelia Kinija, Rusija ir Iranas. Septynių turtingiausių demokratijų atstovai akis į akį susitinka po dvejų metų pertraukos, ir dienotvarkė perkrauta – greta dabartinių krizių nuo Mianmaro iki Ukrainos aptariamos ir platesnės temos – klimato krizė, bandymas užkirsti kelią būsimoms pandemijoms ir moterų padėties gerinimas.

Ne tik pardavėjai, bet ir pirkėjai skundžiasi nuo gegužės įvesta tvarka, kai visi Lietuvoje esantys automobiliai privalo turėti savininko deklaravimo kodą. Esą naujoji sistema stringa, sandorių registravimo procedūra sudėtinga, pirkimai stoja ir dėl didelių eilių. Regitra ramina, eilės jau greitai sumažės, o naujoji tvarka sunkumų gali kelti tik slepiantiems mokesčius.

Neringoje didelė dalis apgyvendinimo vietų užsakyta jau visai vasarai. Verslininkai pastebi, kad šiemet kambarius nuomojasi ilgam laikui – mėnesiui ar dviem, o už naktį tenka mokėti nuo 100 eurų.

Prancūzijos parlamentas priėmė daug debatų sukėlusį klimato įstatymą, kuris griežtina gausybę reikalavimų, nuo skrydžių trukmės iki pastatų šilumos izoliacijos, taip pat įveda iki dešimties metų kalėjimo bausmę už sunkiausius nusikaltimus aplinkai. Verslas sako, kad nauja našta užkraunama pačiu blogiausiu metu, bet ekologai griežtai kritikuoja įstatymą kaip nepakankamą ir parodomąjį. Jis jau atsilieka ir nuo naujo visoje Europos Sąjungoje privalomo taršos mažinimo tikslo.

Aplinkos ministerija svarsto jau po dviejų metų pradėti bandomuosius pastatų renovacijos projektuos – per juos seni gyvenamieji ir švietimo įstaigų pastatai būtų atnaujinami naudojant daugiau medienos – tvaresnės statybų medžiagos. Statybų ekspertai sutinka, kad renovacija ir statyba naudojant medieną yra šios rinkos ateitis, tačiau kad tai įvyktų Lietuvoje, dar yra kliūčių.

Daugiau nei prieš 30 metų užgimusi meilės istorija baigėsi – milijardieriai Billas ir Melinda Gatesai nusprendė pasukti skirtingais keliais. Poros prisiminimuose išliko pirmieji romantiški susitikimai, šeimos albumuose – daugybė šiltų akimirkų, trys augantys poros vaikai.

Ketvirtoji Kauno tarptautinė grafikos bienalė – apie šviesos prigimtį ir mokslą. Pasak menotyrininko Igno Kazakevičiaus, parodoje darbus pristatantys kūrėjai su žiūrovais šiuolaikine meno kalba apie kasdienį gyvenimą.

Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje „Arka“ atidaryta tapytojo Aloyzo Stasiulevičiaus paroda, skirta jo kūrybos sukakčiai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau