Labas rytas, Lietuva I d. Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga – Jono Sakalausko ir medikų muzikinė dovana „O, saule mano“

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – dar vieno snieguotas rytas sostinėje, tačiau joks oras nesugadins šventinės nuotaikos, nes šiandien minima Medicinos darbuotojų diena. Jiems skirtą kūrinį, orų prognozę bei kitas temas galite išvysti I-oje laidos dalyje, o apie dabar – apie viską trumpai.

Skulptūros Vilniuje po atviru dangumi. Gera žinia vilniečiams ir miesto svečiams, išsiilgusiems meno erdvių. Viena tokių pasigrožėti galima Vilniuje, Užupyje, Kūdrų parke.

Išsipildžiusi svajonė – gyvenimas su žirgais. Šio reportažo herojų žmonės kartais pavadina žirgų užkalbėtoju. Įspūdingus triukus bei ryšį su arkliais rodantis Jaroslavas Petrulevičius sako – vidinės traukos nesulaikysi, o šiandien turintis tai, apie ką svajojo vaikystėje. Taigi – kiekviena diena su žirgais, ir dalelė iš tokios dienos yra mūsų žurnalistų reportaže.

Orų prognozės. Pastarųjų dienų orai ir stebina, ir kelia pyktį – pavasario viduryje iškritęs sniegas neleidžia dar labiau pajausti karantino atlaisvinimų nei gyventojams, nei verslininkams. Sinoptikas Silvestras Dikčius palygino greitą orų persimainymą ir pateikė prognozę artimiausioms dienoms.

Kova su plaukų slinkimu. Jei jus kankina plaukų slinkimas – šis pokalbis gali būti naudingas jums. Dermatovenerologė-trichologė Aistė Audickaitė atsakė, ar pavasarį plaukai slenka labiau ir ar su tuo gali būti susijusi COVID-19 pandemija.

Efektyvus pinigų leidimas. Gali būti, kad taupyti jau išmokome – bent jau taip galima spręsti iš žmonių sukauptų indėlių bankuose. Tačiau liko kita, nemažiau svarbi dalis – tai, kaip efektyviai pinigus išleisti. Apie tai šįryt patarimus dalijo „Vilnius Tech“ Verslo vadybos fakulteto prodekanė Kamilė Taujanskaitė.

Kalendorius. Tokią dieną kaip ši prieš 230 metų gimė Morzės abėcėlės išradėjas. O žiūrovams šį rytą teko pasakyti arba atspėti, kuri frazė reiškia tarptautinį SOS signalą, užšifruotą Morzės kodu.

I-ąją dalį tradiciškai užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau