Labas rytas, Lietuva I d. Pamažu atsidaro Europoje kavinės: dar ne visur ir ne visiems

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva I d.

Kavinės Europoje pamažu atsirado: kai kur priimami tik skiepyti ar neigiamą koronaviruso testo rezultatą gavę lankytojai
Nuo vakar Lietuvoje gali atsidaryti kavinių ir restoranų terasos. Pamažu maitinimo įstaigos klientams atveriamos ir kitur Europoje – tiesa, dar ne visur ir ne visiems. Pakeliaukime – su „Margu pasauliu“.

Bibliotekininko profesijos evoliucija: nuo lentynose gulinčių knygų priežiūros iki projektinių veiklų vykdymo
Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių epicentre – bibliotekininkai. Šios profesijos atstovai rūpinasi, kad skaitytojų smalsumas žinioms, naujienoms būtų patenkintas ne vieną renginių kupiną savaitę, bet visus metus. Apie besiplečiantį bibliotekininkų atsakomybių spektrą – reportaže.

LRT.lt nauja skiltis – „Nepamirštama nakvynė“: už įdomių vietų, slepiasi unikalios istorijos
Kai kurie ieškodami rojaus sau, atranda vietos ir kitiems su kuriais nori pasidalinti neišdildoma patirtimi. Kviečiame susipažinti su LRT.LT portale nauja skiltimi – „Nepamirštama nakvynė“. Plačiau pokalbyje su LRT.lt žurnaliste Viktorija Lideikyte ir „WowStays.lt“ įkūrėja Viktorija Lipštiene.

Psichologė apie susvetimėjimą šeimose: jei trūksta bendrystės, šeimos nariai ima tolti
Pokalbis su psichologe Daiva Balčiūniene apie susvetimėjimą šeimose.

Bibliotekoms per pandemiją – aukso amžius: laukiama sugrįžtančių edukacijų, bet saugumas svarbiausia
Prasidėjusios Nacionalinės bibliotekų savaitės proga daugiau dėmesio bibliotekoms. Pokalbis su Bibliotekininkų draugijos pirmininke Jolita Steponaitiene.

Neregiai kartais neįskaito Brailio rašto: jei raštas nekokybiškai atspausdintas, jo įskaityti nepavyksta
Pokalbis su Aklųjų bibliotekos skyriaus vedėja Ramune Balčikoniene ir Brailio rašto vartotoju Grigu Sakaliu apie tai, kad neregiai kartais neįskaito Brailio rašto.

LRT FAKTAI: finansinės paslaugos regionuose: ar tikrai jos sunkiai prieinamos?
Seimui imantis svarstyti Darbo kodekso pataisas, pagal kurias bus draudžiama darbo užmokestį ir dienpinigius mokėti grynaisiais pinigais, „valstietis“ Seimo narys Valius Ąžuolas pareiškė, kaimuose gausu parduotuvių, kuriose kortelėmis atsiskaityti negalima, o ir kitos finansinės paslaugos regione sunkiai prieinamos. Ar tikrai taip ir yra, domisi LRT FAKTŲ komanda.

Kalendoriaus rubrikoje – smidrų diena
Šiandien minima smidrų diena. Ji pažymi pasaulyje prasidedantį smidrų sezoną, o Lietuvoje jo dar tenka luktelti iki gegužės pabaigos. Pastaraisiais metais Lietuvoje populiarėjantys smidrai virtuvėje vartojami tūkstančius metų. Senovės graikams ir romėnams tai buvo prabangos daržovė, o vystantys prekybai ir kelionėms, ji labiau išpopuliarėjo. Yra išlikę istorinių duomenų, kad XV a. smidrai aktyviai auginti Prancūzijos vienuolynuose, bet iki XV a. vidurio buvo beveik nežinomi Anglijoje ar Vokietijoje. Šiandien daugiausia smidrų auginama Peru. O per vieną dieną ši daržovė gali išaugti beveik 18 cm! Mitybos specialistai smidrus vertina dėl jų aktyviųjų medžiagų: geležies, vario, vitamino K, vitamino A ir kitų – priešvėžinių ir imunitetą stiprinančių savybių.

Socialinių tinklų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau