Panorama. Pamaldos visų savivaldybių bažnyčiose vėl vyks dalyvaujant tikintiesiems (su vert. į gestų k.)

Pirma skiepo nuo COVOD-19 doze Lietuvoje paskiepyta jau beveik penktadalis gyventojų. Vyresnių nei 65 m. – daugiau nei pusė. Bet ekspertai sako, kad tempą reikia spartinti – nelaikyti vakcinų antrai dozei, o skiepyti kuo daugiau pirma.

Tautinių mažumų gausiai gyvenamose savivaldybėse apsilankiusi premjerė pažadėjo pateikti daugiau informacijos apie vakcinavimo naudą tautinių mažumų kalbomis.

Finansų ministrė pristatė planą, kur Lietuva investuos daugiau nei du milijardus eurų, kurie Lietuvai numatyti iš 750-ies milijardų vertės Europos gaivinimo fondo.

Nuo šio sekmadienio pamaldos visų savivaldybių bažnyčiose vėl vyks dalyvaujant tikintiesiems. Lietuvos vyskupų konferencija mišias atnaujino „atsižvelgus į paskiepytų ir imunitetą virusui įgavusių žmonių skaičiaus didėjimą bei į sprendimus leisti vėl veikti įvairioms įstaigoms“.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad užsikrėtimų koronavirusu skaičius auga nerimą keliančiu tempu. Pasaulyje šiuo metu jis didžiausias per visą pandemijos laikotarpį.

Ukrainos prezidentas Paryžiuje pareiškė, kad dujotiekis „Nord Stream“ – tai karo, o ne verslo projektas. Zelenskis bando įtikinti Prancūziją ir Vokietiją, kad yra ne dvi konflikto pusės, o agresorė Rusija ir besiginanti Ukraina.

Jungtinėse Valstijose Indianapolyje užpuolikas automatiniu ginklu nušovė 8 žmones, dar mažiausiai keturis sužeidė. Incidentas vyko siuntų bendrovės „Fedex“ sandėlyje.

Kėdainių ūkininkai skaičiuoja stumbrų padarytus nuostolius ir piktinasi dėl uždelstų sprendimų iškelti dalį bandos. Ūkininkų teigimu, gyvuliai ištrypia ir išguli laukus ir taip sunaikina pasėlius.

Vilniaus universiteto biblioteka šiemet keliems tūkstančiams suskaitmenintų dokumentų suteikia viešo naudojimo statusą. Bibliotekoje saugomi kultūros objektai, nuo šiol žymimi viešojo domeno ženklu, ir jų panaudos neriboja autorių teisės.

Kaune, privačiame sklype, suniokotos per Pirmąjį pasaulinį karą pastatytos slėptuvės, įtrauktos į kultūros vertybių registrą. Viena iš jų – nugriauta.

Tapytojai Nijolei Vilutytei susidomėjus savo kūrinių – sovietmečiu kurtos sieninės tapybos – likimu, paaiškėjo, kad kai kurios freskos restauruotos ir įtrauktos į kultūros paveldo vertybių registrą, tačiau didžioji dalis – apleistos arba sunaikintos.

Ketvirtadienį po ilgos ligos mirė ilgametė Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, redaktorė Valentina Paukštelytė. Atsisveikinimas – pirmadienį, balandžio 19 d. 10–12 val. Petro ir Povilo bažnyčioje, laidotuvės – 12 val. Antakalnio kapinėse.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau