Laba diena, Lietuva. Ekspertas palaiko revakcinacijos „Pfizer“ vėlinimą: po pirmojo skiepo susidaro pakankamai didelė apsauga

Infektologas sako matantis perspektyvų vėlinant revakcinaciją „Pfizer“: jau po pirmojo skiepo susidaro pakankamai didelė apsauga

Svarstoma ilginti laikotarpį tarp pirmojo ir antrojo skiepijimo „Pfizer-BioNTech“ vakcina, antradienį LRT RADIJUI sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Pagal dabartinę tvarką revakcinacija „Pfizer-BioNTech“ vykdoma praėjus 21 dienai. „Vyriausybė ieško būdų, kaip per trumpesnį laiką paskiepyti kuo daugiau žmonių pirmąja doze, tarp jų yra ir svarstymas nukelti vakcinavimą antrąja „Pfizer“ vakcinos doze, kad daugiau žmonių galėtų gauti pirmąją dozę, nes kad ir kaip nemažai vakcinų būtų artimiausiomis savaitėmis, vis tiek jų nėra pakankamai, ypač turint omenyje, kad jų reikėtų vis daugiau gana greitai revakcinacijai“, – laidai „Ryto garsai“ sakė I. Šimonytė. Apie šį pasiūlymą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su infektologu prof. Sauliumi Čaplinsku.

Ekspertė atsako: kokios išimtys galioja persirgusiems ar paskiepytiems COVID-19?

Norint greičiau atlaisvinti daugiau uždarytų veiklų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo įteisinti vadinamąjį galimybių pasą. Pasak ministrės Aušrinės Armonaitė, pasą sudarytų trys elementai – skiepas nuo koronaviruso, neigiamas testas ir imunitetas, įgytas persirgus COVID-19. Apie galima išlygas ir galbūt galimybes persirgusiems ir paskiepytiems nuo COVID-19 žmonėms LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinama Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

„Sputnik“ kelia sumaištį Vidurio Europoje: nuvertė Slovakijos premjerą, postą paliko Čekijos užsienio reikalų ministras

Kritikuodamos neva per lėtą vakcinaciją, blogą sprendimą kartu pirkti vakcinas, dalis ES valstybių jau įsigijo vakcinos „Sputnik V“. Rusija savo ruožtu vykdo aktyvią propagandinę kampaniją, stengdamasi pakirsti pasitikėjimą skiepais, o kylančios politinės krizės taip pat atitinka ilgalaikius Kremliaus tikslus.

Manoma, kad dėl to Tomašas Petričekas paliko Čekijos užsienio reikalų ministro postą. Sekmadienio vakarą politikas žurnalistams patvirtino, kad jį atšauks Čekijos socialdemokratų partija, kuriai priklauso užsienio politikos žinybos vadovo portfelis šalies Vyriausybėje.

Plačiau pasakoja LRT užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Gydytojas urologas perspėja dėl sėklidžių vėžio: ypač dėmesį turėtų atkreipti jauni vyrai

Sėklidžių vėžys – viena lengviausiai aptinkamų vėžio formų. Pastebėta anksti, ji beveik visada išgydoma. Šia tema LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas gydytojas urologas-onkologas dr. Albertas Ulys.

Politologė apie ministrus: kai kurie be galo silpni, tačiau ir stipresni kartais kiša pagalius į Vyriausybės ratus

Pandemiją mėginanti suvaldyti Vyriausybė sulaukia nemažai kritikos iš opozicijos, tačiau jau vis garsiau skamba kritika ir iš mokslininkų, ir koalicijos sąjungininkų. Apie tai LRT TELEIVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinama Karo akademijos politologė Jūratė Novagrockienė.

Po 14 metų išleista nauja Raudonoji knyga: sutrumpėjo saugomų gyvūnų, augalų ir grybų sąrašas

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knyga. Autorių teigimu, šis, ketvirtasis, Raudonosios knygos leidimas turinio požiūriu yra visiškai naujas, nes jame aprašomi pagal objektyvius kriterijus sudaryto Lietuvos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų sąrašo taksonai – tam tikro giminingumo organizmų grupės biologinėje organizmų klasifikacijoje, turinčios unikalius pavadinimus.

Almantas Kulbis – apie žydinčią gamtą, pavasario žiedų kilimus ir kokie maršrutai verti dėmesio

Mokinių neformaliojo švietimo centro atstovas Almantas Kulbis, kaip jau įprasta antradieniais, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja apie gamtą. Šį kartą jis pasakoja apie pavasario žiedų kilimus.

Pogrindinės redakcijos Mianmare

Mianmare nuo vasario pirmąją įvykdyto karinio perversmo ribojamas internetas, tad šalyje aktyvistai buriasi į pogrindines redakcijas. Jose spausdinami leidiniai su naujausia informacija apie judėjimą už demokratiją.

Skaitmeninius duomenis saugo apdairumas

Brangiausius atsiminimus dabar saugome telefonuose, kompiuteriuose, skaitmeninėse laikmenose, kurios ne visada veikia sklandžiai. Ką daryti, kad vieną dieną visi skaitmeniniai atsiminimai nedingtų, reportaže pataria specialistai.

Soc. tinklų apžvalga su Evelina Stankūnaitė.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau