Labas rytas, Lietuva I d. Kaip apsaugoti skaitmeninius duomenis?

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I d.

Skaitmeninius duomenis saugo apdairumas: iš „dulkių“ atkurti jų neįmanoma
Brangiausius atsiminimus dabar saugome telefonuose, kompiuteriuose, skaitmeninėse laikmenose, kurios ne visada veikia sklandžiai. Ką daryti, kad vieną dieną visi skaitmeniniai atsiminimai nedingtų, reportaže pataria specialistai.

Smilkalai ir jų naudojimas: nuo ritualų iki namų kvapo kūrimo
„Jaukūs namai“ šią savaitę kalbės apie tai, kas nematoma, bet gerai jaučiama – kvapą namuose. Tiksliau, apie tai, kaip jis kuriamas smilkalais ir dervomis. Kaip smilkymo tradicija atkeliavo iki šių dienų ir ką būtinai reikia žinoti. Šiandien – jūsų dėmesiui smilkalai, o kitą kartą pratęsime apie kvapniąsias dervas.

Orų prognozės: pavasaris trumpam atsitraukia, jo vietą užims šlapdriba
Jei vos prieš pora dienų džiaugėmės gražiu pavasariu, tai šiuo metu galime „pasidžiaugti“ nelabai malonia šlapdriba. Apie artimiausių dienų orus pasakoja meteorologas Silvestras Dikčius.

Infarktas gresia vis jaunesniems: ankstyvas kreipimasis gali išgelbėti tolimesnį žmogaus gyvenimą
2020 metais buvo fiksuotas didžiausias mirčių skaičius nuo 1990-ųjų. Nors natūralu, kad mirčių statistika išaugo dėl COVID-19 pandemijos, tačiau kardiologai atkreipia dėmesį, kad itin daug mirčių įvyko dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Kaip išvengti miokardo infarkto? Kodėl šis liga jaunėja? Pokalbis su kardiologu dr. Arvydu Baranausku.

Duomenų mokslininkas apie vakcinavimo tempus Lietuvoje: palyginus su gaunamu vakcinų kiekiu – tvarkomasi gerai
2020 m. balandžio 11 d. duomenimis visoje šalyje nuo COVID-19 pirmąja vakcinos doze paskiepyta beveik pusė milijono gyventojų, o abiem dozėmis paskiepytų – beveik 200 tūkst. Kaip reikėtų vertinti skiepijimo tempus Lietuvoje? Pokalbis apie tai su duomenų mokslininku dr. Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Prieš 151 metus duris atvėrė Metropolitano meno muziejus: galerija, leidžianti susipažinti iš arčiau su menu ir meno edukacija
Šią dieną 1870 Niujorke duris atvėrė Metropolitano meno muziejus. Metropolitano meno muziejaus idėja gimė Paryžiuje dar 1866-aisiais, kai grupelė amerikiečių nusprendė įkurti nacionalinę meno galeriją, kuri leistų žmonėms iš arčiau susipažinti su menu ir meno edukacija. Po ketverių metų idėja tapo realybe ir balandžio 13-ąją Niujorke duris atvėrė Metropolitano meno muziejus. Tiesa, tuo metu jis buvo kiek kitoje vietoje, tik po 10 metų muziejus atidarytas ten, kur yra iki šiol.

Ved. Ugnė Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau