Panorama. Judėjimas tarp savivaldybių atveriamas: kitose teritorijose galima tik pasivaikščioti, lankyti artimųjų – ne

Nepaisant augančio naujų užsikrėtimų skaičiaus, Vyriausybė nusprendė nebetęsti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių. Laisvai keliauti po Lietuvą bus galima jau nuo vidurnakčio. Sveikatos ministro teigimu, šie suvaržymai nebeveiksmingi, o daugėjant sergančiųjų ir nebetenka prasmės – blogiausias scenarijus netrukus gali apimti visą Lietuva.

Siekiant mažinti „AstraZenecos“ skiepų likučius, bus spartinamas vakcinacijos procesas. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad bus skiepijami dideli darbuotojų kolektyvai.

Europos vaistų agentūra sako dar nepadariusi išvados, ar esama ryšio tarp „AstraZenecos“ vakcinos ir kraujo krešulių. Agentūros vakcinų programos vadovas Italijos laikraščiui anksčiau pareiškė, kad esama ryšio, bet jo priežastys nežinomos ir agentūra jas aiškinasi. Kol laukia naujų rekomendacijų, žadamų rytoj ar poryt.

Seimo darbo grupė, rengianti rinkimų sistemos pertvarką tarėsi su ekspertais, ką daryti su Seimo rinkimais. Politologė Ainė Ramonaitė sako, kad apklausose žmonės sako norintys parlamentarus rinkti vienmandatėse apygardose ir sieja tai su sovietine tradicija. Bet priduria, kad daugelis sakančių, jog nori rinktis žmogų, o ne partiją, iš tiesų nori rinktis partiją.

Dalis neįgaliųjų skundžiasi, kad net ir siūlydamiesi dirbti be atlygio, nesulaukia kvietimų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar šiemet žada subsidijas darbdaviams už neįgalių žmonių įdarbinimą.

Rusijoje policija pradėjo sulaikyti protestuotojus prie kalėjimo, kur įkalintas pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.

Europos Sąjungos vadovai surengė retą vizitą į Turkiją, bandydami po ilgų santykių prastėjimo mėnesių išnaudoti galimybę, kai jos prezidentas sušvelnino antieuropietišką retoriką.

Grenlandijoje prasideda parlamento rinkimai, į kuriuos šįkart nukreiptos daugelio akys. Autonomiškos salos strateginį vaidmenį priminė užpernykštis Donaldo Trumpo siūlymas nusipirkti ją iš Danijos, o dabar pagrindinė kampanijos tema – ar leisti plėtoti retųjų metalų kasyklą, kuri sumažintų Vakarų priklausomybę nuo Kinijos monopolijos.

Vyriausybei iki gegužės 10-osios pratęsus dygliuotų žieminių padangų naudojimo terminą, vairuotojai stengiasi kuo ankščiau jas pasikeisti. Kaip ir rudenį, servisai registruoja iš anksto ir eilėse laukti nereikia.

Europos tarpininkai Vienoje pradėjo bandymus atnaujinti Jungtinių Valstijų ir Irano derybas dėl branduolinio susitarimo. Amerikos ir Irano derybininkai tiesiogiai derėtis neketina, bet dirbs gretimuose viešbučiuose, o Europos diplomatai jiems siūlys du lygiagrečius procesus – sankcijų atšaukimo ir branduolinių žingsnių atšaukimo.

Iki rudens bus išmontuoti du iš trijų Lietuvos elektrinės kaminų Elektrėnuose. Vietos gyventojai pasidaliję – vieniems aukštaūgių gaila, kiti sako, jau atėjo laikas juos ardyti. „Ignitis gamybos“ vadovai tikina, kad kaminų demontavimas – išskirtinis Baltijos šalyse

Sostinės Kražių kolonija, dar kitaip dažnai vadinama, Montvilos kvartalo vardu, paskelbta valstybės saugomu kultūros vertybių objektu. Paveldo specialistai sako, kad valstybės saugomų namų savininkai turės teisę gauti kompensaciją už pastatų restauravimą.

Leidus atverti ekspozicijų sales, Vinco Kudirkos muziejus pakvietė į pirmąją parodą, kurioje atskleidžiama, kaip keitėsi Naumiesčio gyventojų vestuvių tradicijos, kokios aprangos mados vyravo tarpukariu ir vėlyvuoju sovietmečiu.

Ved. Eglė Bučelytė.