Panorama. Velykų savaitgalis – it patikrinimas prieš visuotinį skiepijimą: ar savivaldybės išgirs Vyriausybės raginimą?

Daugumą šiuo metu turimų ir nepanaudotų vakcinų tikimasi išskiepyti per šventinį Velykų savaitgalį. Tai leistų pamatyti ir atskirų savivaldybių pasirengimą visuotiniam skiepijimui – jį, pasak Vyriausybės, tikimasi pradėti iki birželio 1 dienos.

Muitinės sistemų lūžis, „CityBee“ duomenų vagystė, „e.sveikatos trikdžiai – analitikai sako, tai jau ne išimtys, o simptomai, reiškiantys, kad skaitmenizacija Lietuvoje vyksta ne taip, kaip turėtų. Nors Vyriausybė tęsia informacinių sistemų konsolidavimo programą, ji esą vyksta per lėtai, o dabartinės sistemos turi ryškių spragų.

Policija pradėjo 42 administracines teisenas dėl galimų pažeidimų per muzikos apdovanojimus M.A.M.A. Teisenos pradėtos pavieniams asmenims, kurie, kaip įtariama, nesilaikė kaukių dėvėjimo ir numatyto atstumo reikalavimų.

Grįžti į mokyklą konsultuotis gyvai abiturientai gali jau dvi savaites. Ministerijos duomenimis, galimybę padarė kiek mažiau nei pusė gimnazijų. Vilniaus licėjaus direktorius sako, kad toks leidimas sukėlė daugiau chaoso dėl saugaus konsultacijų organizavimo ir svarsto, kad mokslo metus apskritai reikėtų užbaigti anksčiau.

Krikščionys mini Didįjį penktadienį – Jėzaus Kristaus nukryžiavimo ir mirties dieną. Kasmet vykstančios eisenos bei aukojamos šv. Mišios šiemet kur kas mažesnės – tenka taikytis prie pandemijos ribojimų.

Dalis muzikos bendruomenės išplatino viešą laišką, kuriame piktinasi, kad negavo finansavimo planuojamiems renginiams. Kultūros taryba pinigų skyrė tik penktadaliui iš visų pateiktų projektų.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas patvirtino, kad Ukraina turi nepalaužiamą Vašingtono paramą. Situaciją Donbase su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu Baidenas aptarė telefonu po to, kai Kijevas apkaltino Maskvą karinių pajėgų telkimu pasienyje.

Rašytojo Hanso Christiano Anderseno gimtadienį minima tarptautinė vaikų knygos diena. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kam šiemet atiteko tradiciškai šią dieną skiriama dviejų dalių Vaikų literatūros premija. Ji atiteko rašytojai Ignei Zarambaitei už šviesią, bendražmogiškas vertybes puoselėjančią ir prasmingą kūrybą vaikams bei paaugliams knygose „Stebuklingi senelio batai“ ir „Juodavandeniai“.

Regionai puošiasi prieš Velykas. Mažeikių rajone Tirkšliuose pagamintas beveik 60 metrų ilgio margučių ridenimo lovelis. Šeduva margučių karoliais padabino visą medžių alėją, o pasienyje su Latvija esančioje Laižuvoje – šimtai rankų darbo meninių akcentų.

Šiandien – Pasaulinė autizmo supratimo diena. Minint šią dieną Vilniuje mėlyna spalva apšviesta prezidentūra, miesto centre esantys tiltai per Nerį. Kaune nušvis Rotušė, Maironio gimnazija. Klaipėdoje – savivaldybės pastatas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau