Labas rytas, Lietuva I d. Velykos karantine: kaip joms pasiruošti?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“

Puošniam Velykų stalui: daug pastangų nereikalaujantis grožis, kurį gali susikurti kiekvienas
Liko vos pora dienų iki Velykų. Jei dar nenumarginote kiaušinių ir nesugalvojote kaip puošite šventinį stalą, gal dar pasinaudosite floristės Virginijos Čiurlienės patarimais. Kūrybai pakaks paprastų priemonių.

Neįprastoms Velykoms – nestandartinis desertas: pinakolada – naujų skonių skonių ieškotojams
Šios Velykos neįprastos. Todėl ir desertą joms, siūlome tokį, kurį pasigaminti paprasta ir greita. Ir tai padaryti gali kiekvienas. Receptu dalinasi tinklaraštininkė Rima Novikevičiūtė

Rubrikoje „Kalendorius“ – Vaikų knygos dienos kilmė
Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967-ųjų pasaulyje tądien minima ir Tarptautinė vaikų knygos diena. Idėja ją švęsti kilo Jellai Lepman. Parašiusi atvirą laišką skaitytojams paragino švęsti šią dieną. Nuo tada šventę kasmet remia kurios nors šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos skyrius. Tos šalies rašytojas parašo visuomenei laišką – kreipimąsi, o dailininkas kuria plakatą knygos ir skaitymo tema. Tekstas verčiamas į pagrindines pasaulio kalbas ir kartu su plakatu siunčiamas į visas šalis, kuriose veikia organizacijos nacionaliniai skyriai. Kreipimasis ir plakatas tampa pagrindine Tarptautinės vaikų knygos dienos publikacija.

Psichologas apie dar vienas vienišas Velykas: reikia atrasti prasmę esamoje situacijoje
Jau antrąsias Velykas būsime namuose vieni arba tik su tais žmonėmis, su kuriais kartu gyvename. Neaiški pandeminė situacija, neapibrėžtumo jausmas mūsų emocinei sveikatai nėra gerai. Apie tai pokalbis su psichologu Antanu Mockumi.

Europoje prieš Velykas – griežtesnis karantinas: niekas per daug nenori sėdėti namuose, tačiau taisyklių laikomasi
Pokalbis apie karantino griežtėjimą, ribojimus ir taisyklių laikymąsi su LRT bendradarbe Paryžiuje Goda Klimavičiūte ir LRT bendradarbiu Vroclave Laurynu Vaičiūnu.

Gyvenimas kelyje be plano: kai nereikia skubėti esi laisvas
Ar iškeistumėte patogų gyvenimą bute ar name į gyvenimą autobusiuke? Į tokią avantiūrą leidosi mūsų kito reportažo herojai Justina ir Audrius. Peržiemoję Ispanijoje, jiedu su savo namais virtusiu autobusiuku šiuo metu apsistoję Sardinijoje, o kur trauks vėliau, sako, ir patys tiksliai nežinantys. Apie poros gyvenimą ant ratų – reportaže.

Ved. Ugnė Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau