Laba diena, Lietuva. Keleivių patikros šventiniu laikotarpiu: už karantino pažeidimus – baudos

Velykų savaitgalį judėjimui tarp savivaldybių kontroliuoti policija meta dideles pajėgas. Atidesnė kontrolė ne tik keliuose, ketinama tikrinti ir vykstančius viešuoju transportu, autobusais ar traukiniais. Keleivių laukia patikros, kurių metu turės būtų įrodomas kelionės tikslas, bus reikalingi dokumentai. Apie keleivių patikras išsamiau LRT reporterės Kristinos Karlonės reportaže

Vis daugiau prekybos centrų viduje veikiančių parduotuvių, iki šiol negalinčių atsidaryti, nes neturi atskiro įėjimo iš lauko, randa būdą kaip vėl pradėti veiklą. Lankytojus įleidžia per tarnybinius įėjimus ar net statybinėmis tvoromis atitveria kelią nuo bendro įėjimo į prekybos centrą iki parduotuvės. Patys prekybininkai tai sako darantys ne iš gero gyvenimo ir tikina reikalavimų nepažeidžiantys. Pažeidimų neįžvelgia ir Visuomenės sveikatos centras, jei tokiu įėjimu naudojasi tik vienos parduotuvės lankytojai.

JAV pranešė apie didžiulę investicijų programą, po kuria slepiasi daugybė sričių. Joe Bideno administracijos planus komentuoja Užsienio naujienų redaktorius Aurimas Piečiukaitis.

„Ieškok vėžio prie Nevėžio“ – tokiu šūkiu Panevėžys siekia populiarinti miesto simbolį vėžį. Juo planuojama puošti įvairias miesto vietas, taip pritraukiant turistus ir kuriant svetingo miesto įvaizdį. Plačiau LRT reporterės Vestos Tizenhauzienės reportaže.

Atliekų perdirbėjai sako Lietuvoje stebintys panašią tendenciją, kaip ir visoje Europoje – elektros prietaisai, kurie atvežami į aikšteles kaip atliekos yra vis naujesni, vis dažniau išmetami daiktai, kurie paseno morališkai, bet dar gali veikti. Nuo šių metų Europos Sąjungoje galiojanti vadinamoji teisė į taisymą ragina gyventojus daiktus dažniau taisyti, įvairios elektronikos gamintojai įpareigoti užtikrinti, kad rinkoje bus pakankamai detalių taisymui. Tačiau svarstoma, kad tokia tvarka vartotojams sutaupyti nepadės – gali kilti tokių detalių kainos.

Kviečiame suklusti tuos, kurie norėtų išvysti dar vieną kiaušinių marginimo būdą. Jį mums, o kartu ir jums, parodė „Betzata“ bendruomenės globotiniai, kuriems likimas lėmė būti kiek kitokiems. Jie ne tik ruošiasi didžiausioms pavasario šventėms, bet ir kiekvieną dieną čia esančiose „Lobių dirbtuvėse“ kuria nuostabius medžio gaminius.

Kasmet į Lietuvą atvykta maždaug apie 20 tūkst. imigrantų. Darbdaviai jų darbu yra patenkinti. Pokalbis apie tai su Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacijos vadove Rugile Trumpyte.

VU TSPMI direktorės, politologės Margaritos Šešelgytės komentaras.

LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė apžvelgia orus.

Pasaulyje per karantiną labiausiai populiarėjo diskgolfo sporto šaka. Lietuva ne išimtis, čia per metus itin išaugo šio sporto entuziastų skaičius, o miestuose vis daugiau kuriama diskgolfo aikštelių.

Socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau