Labas rytas, Lietuva I d. Dvigubas gimtadienis sostinėje: Vilniaus universitetui sukanka 442 metai, Užupio respublikai – 23-eji

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – pirmoji laidos dalis, kurią kartu su žiūrovais pasitiko Gabrielė Kloniūnaitė ir Ugnė Siparė. Pirmąją 2021-ųjų balandžio dieną – net 2 svarbūs gimtadieniai sostinėje ir orų prognozė Velykoms, o su visomis temomis trumpai susipažinti galima dabar.

Vilniaus universitetui – 442 metai! Švenčiant 442-ąjį Vilniaus universiteto gimtadienį jo rektorius prof. Rimvydas Petrauskas kviečia susipažinti su turtinga universiteto istorija ir įdomiais faktais.

Populiarėja diskgolfas. Pasaulyje per karantiną labiausiai populiarėjo diskgolfo sporto šaka. Lietuva – ne išimtis, čia per metus itin išaugo šio sporto entuziastų skaičius, o miestuose vis daugiau kuriama diskgolfo aikštelių.

Kalendorius. Prieš 36 metus tokią dieną kaip ši muzikantų iniciatyva sukurta daina labdarai tapo sensacija visame pasaulyje. Jums teks pasakyti, kas tai per daina?

Orų prognozė. Velykos – pavasario šventė, tačiau bent jau į šią savaitę įsiterpiančios dienos šilumos pagailės. LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė sako, kad šeštadienį sulauksime lietaus su šlapdriba, o visa savaitė nepasižymės šiluma. Tiesa, per Velykas orai nusistovės ramioje būsenoje ir jų sulauksime apgaubti šilumos.

Tyrimas: nemėgstantieji darbo naujo neieško. Ar Jūs esate patenkinti savo darbu? Jei atsakėte „taip“ – džiugu. Tačiau ką daryti su tais, kurie pasakė „tikrai ne“, bet kitos darbovietės taip ir neieško? Į šiuos klausimus atsakymų ieškojo „CV-Online“ tyrimas, kuris ir parodė, kokių sričių žmonės yra labiausiai (ne)patenkinti darbu ir kokios to priežastys. Apie tai – su „CV-Online“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė ir „Sodros“ atstovė Kristina Zitikytė.

Užupio respublikai – 23-eji! Vilniaus rajonas, kuris turi savo prezidentą, premjerą, ambasadorius, kalendorių, vėliavą ir konstituciją – gal jau žinote, apie ką mes? Iš tiesų tai net ne rajonas, o respublika mieste – bent jau taip ji vadinasi – Užupio respublika. Šiandien ji mini 23-ią gimtadienį, tad užsukime pasveikinti ir prisiminti šį jos fenomeną.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau