Laba diena, Lietuva. COVID-19 Europoje: Austrija grasina nepirkti vakcinų, Vokietijoje – skiepijimo ir testavimo suirutė

Už mažiausiai dviejų skandalingų ir valstybei milijoniniais nuostoliais gresiančių sprendimų – dabartinė Kalėjimų departamento vadovybė ir Teisingumo ministerija, vadovauta Elvino Jankevičiaus, Sauliaus Skvernelio Vyriausybės teisingumo ministro. Skandalingai nuo pareigų nušalintas ir piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas šiuo metu restruktūrizuojamos Kalėjimų departamento valdomos valstybės įmonės „Mūsų amatai“ vadovas Vytautas Grinius yra buvęs E. Jankevičiaus šefas, kai šis darbavosi Vilniaus savivaldybėje. Apie tyrimą – jo autorė, žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Epidemiologinė situacija nėra labai gera ne tik bendrai Lietuvoje – dviejuose regionuose jau dominuoja britiškoji koronaviruso atmaina. Premjerė sako neturinti žinių apie galimą brazilišką COVID-19 atmainos atvejį Lietuvoje, tačiau ši situacija yra sudėtinga visoje Europoje, o dėl to kyla įtampa. Austrija pagrasino blokuoti šimto milijonų „Pfizer/BionTech“ vakcinų dozių pirkimą, jeigu šalis dabar negaus jų daugiau nei buvo numatyta. Europos Sąjungos teisininkai dėl to mėgina išsiaiškinti, ar Austrija gali taip blokuoti pirkimą. Apie šią situaciją pasakojo užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Teisingumo eurokomisaras Didier Reyndersas sako, kad Europos Sąjunga gins Sausio 13-osios bylą nagrinėjusius Lietuvos teisėjus nuo Rusijos persekiojimo. Maskvos sprendimą iškelti bylas Lietuvos teisėjams Europos Komisijos narys vadina politiškai motyvuoti kerštu, ir tikina, kad teisėjai gali jaustis saugūs Europos Sąjungoje. Apie Lietuvos teisėjų palaikymą tarp eurokomisarų kalbėjo europarlamentarė Rasa Juknevičienė.

COVID-19 pandemija temdo jau antrąsias Velykas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Vokietijoje buvo priimtas sprendimas šalį uždaryti šventiniam laikotarpiui, tačiau sprendimas ilgai negaliojo – buvo atšauktas, o vokiečiai Velykas pasitiks šiek tiek griežtesniame karantine. Apie šventinį laikotarpį Vokietijoje – su ten gyvenančia rašytoja, žurnaliste Lina Neverbickiene.

Ne taip seniai Sirija buvo laikoma senovės tyrėjų, archeologų rojumi, garsėjo seniausiais ir geriausiai išsilaikiusiais pasaulio paveldo paminklais, tačiau 10 pilietinio karo metų paliko neišgydomų randų. Minint ginkluoto konflikto pradžios dešimtmetį, prisimenama ir tai, ką ekspertai vadina kultūros apokalipse. Sirijoje yra šešios UNESCO saugomos pasaulio paveldo teritorijos, visos jos daugiau ar mažiau nukentėjo. Senovės miestas Palmyra, buvęs daugiatautės civilizacijos simboliu, taip pat virtęs griuvėsiais.

Balandžio 1-ąją Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas po karantino vėl atveria vartus lankytojams. Botanikos sodo darbuotojai sako, kad augalams žiema buvusi sunki, pavasaris irgi ateina lėtai, tačiau jau yra žiedų, kurie džiugina akį, o ką galima pamatyti plačiau apžvelgė Jūratė Anilionytė.

Šiauliečiai siekia neįprasto Velykinio rekordo. Pagamino milžinišką, net 7 metrų apimties, valgomą Velykinį vainiką. Jis kelių skonių ir papuoštas biskvitiniais margučiais. Daugiau apie rekordinį gaminį iš Šiaulių pasakojo Aina Mizgirdė.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau