Ryto allegro. Kaip įveiklinti Lukiškių kalėjimą ketina naujieji jo valdytojai?

Ryto allegro

2021.03.31 07:05

Ryto allegro. Kaip įveiklinti Lukiškių kalėjimą ketina naujieji jo valdytojai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

Festivalio „Kino pavasaris“ Meistrų programą apžvelgs #PiktosKinoKritikės – Ilona Vitkauskaitė ir Santa Lingevičiūtė.

Rubrikoje „Kalbos rytas“ – pokalbis su Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Inga Hilbig: apie dvikalbystę mišriose emigrantų šeimose, būdus, kuriais vaikai ignoruoja kalbą, ir emocinės atmosferos įtaką kalbų mokymuisi.

Metų vertėjo krėslo premija už kalbos erdvumo pojūtį ir meistriškai išskleistas lietuvių kalbos galimybes išverčiant literatūriškai ir filosofiškai sudėtingą Fernando Pessoa „Nerimo knygą“ („Odilė“, 2020 m.) įvertintas Audrius Musteikis. Pokalbis su vertėju.

Lukiškių kalėjimas turi naujus valdytojus: dvejiems metams komplekso nuomos konkursą laimėjo jungtinės veiklos pagrindu veikiantys juridiniai asmenys, iš kurių atsakingasis – muzikos agentūra „8 Days A Week“. Kokią Lukiškių kalėjimo įveiklinimo viziją turi ir artimiausiu metu įgyvendins naujieji jo valdytojai?

Ievos Buinevičiūtės žvilgsnis į muziką kine: džiazo saksofonininko Kamasi Washington skambesys dokumentiniame filme apie Mišelę Obamą „Mano istorija“ („Becoming“, rež. Nadia Hallgren).

LRT pristato naują garso įrašų klausymosi platformą – LRT audioteką. Apie naujosios platformos privalumus – LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.