Laba diena, Lietuva. Prasideda alergijų sezonas: patarimai, kaip jam pasiruošti ir apsisaugoti

Kavinių, barų, restoranų ir naktinių klubų veikla oficialiai sustabdyta nuo lapkričio 7 dienos, t.y. jau penkis mėnesius. Šylant orams vis aktualesnis tampa klausimas – ar galėtų kavinės ir barai atsidaryti ir kaip galėtų tai padaryti. Apie tai, kokios jų galimybės kalba Vilniaus meras Remgijus Šimašius, Barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka ir Kauno miesto tarybos narys Simas Sirtautas.

Vokietijos valdančioji partija išgyvena tam tikrą krizę. Kanclerės Angelos Merkel kadencija turėtų baigtis rugsėjo mėnesį ir kol kas sunkiai sekasi rasti jai pamainą. Kokios Vokietijos valdančiosios partijos perspektyvos pasakoja užsienio naujienų redaktorius Vykintas Pugačiauskas.

Šiandien – lygiai šimtas metų, kai Palanga bei Šventoji, po Pirmojo pasaulinio karo buvusios Latvijos dalimi, grąžintos Lietuvai. Kaip atrodytų Lietuva be kurorto, kaip keitėsi per šį šimtmetį Palanga – keliamės į pajūrį.

Jau daugiau nei metus eismo įvykio deklaraciją galima užpildyti specialioje programėlėje ar internete. Apie tai, kaip veikia programėlė ir ką reikia žinoti pasakoja Transporto priemonių draudikų biuro direktorius Algimantas Križinauskas.

Politologės Jūratės Novagrockienės komentaras, kurio metu aptariamas prezidento Gitano Nausėdos interviu ir išeitinės Seimo nariaims.

Specialistai teigia, kad prasideda alergijų sezonas. Ore jau porą mėnesių stebima padidėjusi žiedadulkių koncentracija. Ypač daug žiedadulkių prognozuojama rytoj ir Velykų savaitgalį. Be to, pasaulio mokslininkai tyrinėjantys žiedadulkes nustatė sąsajų su koronavirusu. Daugiau apie alergijų sezoną iš Šiaulių pasakoja reporterė Aina Mizgirdė.

Pavasarį miškuose dairomasi bobausių ir briedžiukų, tačiau mūsų grybijos pasaulis daug turtingesnis – jau nuo dabar gamtoje galime aptikti itin retų ir saugomų, o taip pat mažai kam pažįstamų, tačiau įdomių grybų. Kiek turtinga yra Lietuvos grybija ir ar daug grybų aptinkama pavasarį? Apie tai daugiau pasakoja gamtininkas Almantas Kulbis.

Pajūryje mokslininkai tyrė naujai įsikūrusią kormoranų koloniją ir aiškinosi, kuo šie paukščiai minta. Paaiškėjo, kad žvejų ir kormoranų konfliktas turėtų išblėsti: kormoranai lesa invazinius juodažiočius grundalus.

Ved. Milda Vilikanskytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau