Spalvos. Tema, kurios nesirenka psichiatrai – dėmesio sutrikimai suaugusiems ir kodėl atėjo laikas juos gydyti

Jeigu jums įdomu, kodėl kai kurie žmonės yra ypatingai išsiblaškę bei negali susirinkti savo daiktų – ši laida jums. Istoriškai dėmesio sutrikimai buvo diagnozuojami pirmiausiai vaikams, taip yra dėl to, kad nerimastingumas ir hyperaktyvumas vaikuose daug geriau pasireiškia nei pas suaugusius.

Visgi, vėliau buvo atrasta, kad suaugusieji retai kada išauga dėmesio sutrikimus, tiesiog pasikeičia jų elgesys ir jie prisitaiko savo nedėmesingumą slėpti. Ypatingai tai būdinga moterims, mergaitės taip pat turi bruožą geriau prisitaikyti elgesiu ir savo nedėmesingumą slepia.

Taip pat dažnai šie sutrikimai pasislepia po depresijos diagnoze ir būna gydomi antidepresantais. Šiuo metu suaugusieji su šiuo sutrikimu Lietuvoje yra apleisti, nes medikamentinis gydymas stimuliuojančiais vaistais oficialiai taikomas tik vaikams. Atrodytų, nieko baisaus negalintis padaryti dėmesio sutrikimas iš tikrųjų gali sužlugdyti žmonių karjeras, nutraukti studijas ir net baigtis autoavarijomis.

Trys psichiatrai ir du suauę pacientai kalba apie tai, kodėl ADD ir ADHD yra rimti sutrikimai, kurie kankina labai daug žmonių, jiems to nesuprantant. Laidoje nagrinėsime medikamentinį gydymą, sutrikimo tipus ir skirtingas gydymo praktikas tarp šalių.

Režisierė/prodiuserė: Elena Reimerytė.